П'ятниця

26.04.2019

04:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На священній землі української Першокниги
Щорічно у пам’ятну дату нашого народу, 22 травня, на древній землі писемної Першокниги у селі Пересопниця Рівненського району проходить свято рідної мови і літератури, книги і культури. Ось і цьогоріч цю празникову днину під мальовничим куполом культурно-археологічного центру «Пересопниця» відкрила голова Рівненської організації Національної спілки письменників України Лідія Рибенко. Вона щонайперше наголосила на великому значенні цього свята для духовного зросту молодого покоління силою рідного слова, величчю української культури, використовуючи славні сторінки історії Великої Волині.  

Письменник і поет, лауреат Всеукраїнської премії ім. Лесі Українки, активний громадський діяч Євген Шморгун разом із головою Рівненської «Просвіти» Світланою Ніколіною вручили переможцям – школярам обласного традиційного конкурсу «Перло многоцінне» 10 примірників збірок «Проріст» із найкращими творами конкурсантів. Приємно, що в номінації «Поезія старшокласників» переможницею визнано ученицю Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Анну Стасюк.

Присутніх на святі поетичними строфами привітав острозький журналіст і поет Олесь Ундір, зокрема, наголосивши на тому, що Пересопниця й Острог – це наш духовний оберіг. Вірші рівненських поетів майстерно прозвучали у виконанні заслуженого артиста України Олексія Заворотнього. Родзинкою духовно-культурного свята став емоційний, високопрофесійний виступ столичного гостя, київського кобзаря Тараса Компаніченка. Українські думи, народні пісні у його виконанні заполонили кожне серце. Гість подякував інтелігенції Рівненщини за таке велике і важливе свято духовності, за причетність дітей до морально-культурних цінностей української нації. Світла, квітуча душа дитини – куди вона прихилиться, чи до святого, чи до цинізму? А на цьому духовному святі рідної мови і культури світилися щастям дитячі очі. Ця наснага дітей, це крилате натхнення в польоті до рідного, національного вселяє віру в те, що вони гідно стануть на місце нас, продовжать духовну естафету старшого покоління. Вони будуть в обороні відстоювати Божу правду, триматимуть рідне духовне небо на своїх змужнілих плечах. А така мужність і сила плекається тут, у культурно-археологічному центрі «Пересопниця».

Віталій РІДНИЙ
№22 від 1 червня 2013 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 230 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]