П'ятниця

24.05.2019

16:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На свято запросили й острожан
Вже другий рік поспіль в Острозі, у п’ятницю, 2 серпня, масово відзначали своє свято чоловіки, які серед інших вирізняються силою, сміливістю, рішучістю, вмінням і в повітрі вправно літати, і у воді добре плавати, і по землі швидко бігати, і захистити себе й інших, хто не з чуток знає, що таке чоловіча дружба, бував у справжньому пеклі війни, тобто представники еліти української і кожної армії в світі – воїни аеромобільних військ. У народі їх називають десантники, ВДВешники, блакитні берети...   

Як і минулого року, свято відбувалося в парку імені Сагайдачного, де знаходиться пам’ятник воїнам-землякам, загиблим в Афганістані та всіх «гарячих точках» світу. Перше свято минулого року було насичене різноманітними заходами – і конкурсами силачів, і показом зброї, світлин, присутністю гостей із Росії. Цього року свято було організоване скромніше, але, думаю, воно залишиться в пам’яті як пересічних острожан, так і головних винуватців свята, які помітно вирізнялися серед інших своєю підтягнутістю, були одягненими в смугасто-біло-блакитні майки та берети. Вочевидь, дехто з них давно не бачив один одного, бо кидалися один одному в щирі обійми, емоційно вітали зі святом.

А розпочалось воно безпосередньо біля пам’ятника. Відкрив імпровізований мітинг ветеран афганської війни Євген Стадницький (на фото). Він наголосив, що це свято всіх сміливців, хто хоча б раз у житті «гасив» парашут стропами, а також запевнив, що свято сподобається всім, і острожанам, і гостям міста, бо підготовлена концертна програма, зварена солдатська каша, чай, є "напій десантника" для бажаючих. На закінчення від імені організації воїнів-інтернаціоналістів Острожчини виступаючий привітав усіх зі святом, бажав усіляких гараздів.

Секретар міської ради Микола Добровольський від міського голови Олександра Шикера та депутатів міськради щиро привітав колишніх воїнів, які служили в аеромобільних військах України, повітрянодесантних військах СРСР, ветеранів афганської війни зі святом, побажав їм мирного неба, здоров’я, успішної праці для блага громади міста. Після цього хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх загиблих у війнах та конфліктах за межами СРСР; представники громадських організацій, влади міста, громадяни поклали квіти до пам’ятника.

А потім центр свята перемістився в глибину парку, де біля нещодавно встановленого дитячого майданчика, на базі автомобіля ГАЗ-66 була влаштована тимчасова імпровізована сцена, накрита брезентом, на зразок тих, які влаштовувались для виступів майстрів мистецтв у далеких афганських кишлаках для радянських солдатів, на колгоспних польових станах у роки СРСР, під час Великої Вітчизняної війни. У виконанні соліста районного Будинку культури Андрія Дякова звучали пісні про мирне небо, десантників, афганську війну, офіцерів, дружбу та ін. Після того, як концерт закінчився, присутніх запросили на смачну солдатську кашу із м’ясом. Її куштували як діти, пенсіонери, жінки, чоловіки, які служили в інших військах, і такі, які не ходили в кирзових чоботях строєм, так і колишні воїни повітрянодесантних військ, які у своєму тісному колі, а також із близькими та знайомими відзначали своє свято. Зазвичай, один одному вони бажали здоров’я, мирного неба та благополуччя.

Іван МОЧЕРНЯК
№32 від 11 серпня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 272 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]