Середа

24.04.2019

19:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Найбільш вдячний пацієнт це – дитина

Діти – найдорожче в житті кожних люблячих батьків. Тому найрідніші дорослі надзвичайно піклуються про їхній добробут, головний критерій якого, звичайно ж, – здоров’я. Аби контролювати його стан та слідкувати за правильним розвитком дитини, батьки неодноразово звертаються до дитячого лікаря. Окрім високої кваліфікації, що не підлягає сумніву, він має викликати в дитини позитивні емоції та довіру. Треба, щоб малюк не боявся лікаря та не плакав при його появі. Безсумнівно, таким характеристикам відповідає дільничний лікар-педіатр КЗ «Острозький районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Алла Панчук. 

Жінка каже, що для неї працювати з дітьми – одне задоволення, бо дитина – найбільш вдячний пацієнт. Лікарем хотіла бути ще зі шкільних років. Алла Анатоліївна – корінна острожанка, закінчила Острозьку ЗОШ № 1 зі срібною медаллю. З теплом і вдячністю жінка згадує свого класного керівника, на жаль, вже покійну, Ангеліну Олександрівну Шевчук.­

– Чому вирішила стати лікарем – так відразу і не скажу. Можливо, через те, що часто була в лікарні. Дитинство було не дуже здорове, а тому я звикла до лікарняних стін, – розповідає Алла Анатоліївна.

Після закінчення школи вступила у Чернівецький медичний державний інститут, на спеціальність – лікувальна справа. Успішно завершила навчання у 1997 році. Після чого повернулась додому і почала працювати в Острозькій центральній районній лікарні, де, ось уже 18 років, трудиться лікарем-педіатром. Жінка каже, що спочатку дуже хотіла бути дитячим неврологом, однак не шкодує, що так сталося, бо доводиться працювати з різними дітьми та застосовувати усі свої навики.

– Зізнаюся, сьогодні працювати важче, ніж колись. По-перше, відбуваються зміни у законодавстві в галузі медицини, яких слід постійно враховувати у роботі. По-друге, кількість звернень, викликів чи не щороку зростає. Серед дітей збільшилась кількість хвороб імунної системи, онко-патологій, вроджених вад розвитку, які не діагностуються, з’являються ті хвороби, про які раніше не чули і навіть не думали, що такі можуть бути.

Найважче в роботі, за словами педіатра, це – коли лікуєш дитину і за «книжкою», і як того вимагає лікарський досвід та практика, а результату нема:

– Найважче – коли не можеш допомогти, коли розумієш, що лікування для цієї дитини має бути безкоштовним, а держава не має коштів, щоб це забезпечити.

Також Алла Анатоліївна зазначає, що здоров’я дитини чимало залежить від батьків, від того, «що вони віддадуть цій дитині при  народженні». Лікар-педіатр рекомендує завчасно готуватись до батьківства, серйозно і відповідально підходити до цього рішення.

– Буває, приїжджаю на виклик, в мами лежить книжка, зверху ноутбук, дитина плаче, а мама не знає, як її на руки взяти. Так ось, книжки треба читати до народження дитинки, щоб потім в сім’ї не викликало подібних проблем.

До речі, своя сім’я у жінки досить велика. З чоловіком вона познайомилася, коли вже працювала в Острозькій ЦРЛ. Після двох тижнів знайомства, пара вирішила одружитись. Тепер у них четверо дітей. Крім своїх основних обов’язків, Алла Анатоліївна також виконує обов’язки районного педіатра. Попри насичений робочий графік, вона з усім справляється та до всього намагається підходити з позитивом. Зізнається, що дуже любить свою роботу і ніколи б в житті її не змінила. Усім малятам вона бажає здоров’я, а їхнім батькам – окрім здоров’я, душевного спокою та терпіння у вихованні своїх дітей. 

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 25 від 20 червня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 265 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]