Середа

24.04.2019

14:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Найкраща подяка – здоровий пацієнт
Вона здатна відчути чужий біль як свій, користується авторитетом і повагою серед колег, вміє підтримати і допомогти, є досвідченим професіоналом своєї справи. Так характеризує кардіолога вищої категорії Людмилу Іванівну Галащук головний лікар Острозької ЦРЛ Василь Васильович Веляник. З нею про особливості та тенденції роботи спілкуємось напередодні професійного свята медиків.

– Людмило Іванівно, де було Ва­ше перше місце роботи?

– Після закінчення Ужгородського університету в 1978 році я була направлена на роботу фтизіатром в Острозьку тублікарню. Згодом працювала на дільниці і вже з 1989 в кардіологічному відділенні ЦРЛ.

– За роки Вашої роботи наскільки помолодшав вік кардіохворих? Які ще особливості хворих можете відзначити?

– Так, хвороби значно помолодшали – інфаркти, ішемічні хвороби. Багато гіпертоніків зараз в молодому віці. Якщо раніше у 32 інфаркт був рідкістю, то сьогодні майже норма. Це пов’язано з соціальними факторами – стресами, нестабільними психоемоційними станами, наслідком яких є хвороби. Люди нині звертаються до нас із запущеними, розвинутими хворобами, які лікувати значно важче і які призводять до ускладнень. Наші хворі – це хронічні хворі, які потребують постійного щорічного курсу лікування в стаціонарі. А часто-густо буває так, що хворому стало краще і він не закінчує курс, призначений лікарем. Усе впирається в матеріальне – дороговизну ліків, тому із призначеного в більшості купують найдешевше. І загалом люди не бережуть себе, не дбають про своє здоров’я.

– Маючи ургенцію, чи помічаєте вплив місячної повні, магнітних бур на збільшення нічних викликів, погіршення станів кардіохворих?

– Так, магнітні бурі збільшують кількість гіпертоніків, яким потрібна лікарська допомога. Вони чутливі до метеофакторів: зміни тиску, температури, перепадів погоди. Сердечники дуже на це реагують.

– Як Ви ставитесь до нетрадиційних методів лікування в кардіології?

– Якщо говорити про фітотерапію, то вона допомагає, але не заміняє традиційне кардіологічне лікування. Вона діє заспокійливо, сприяє одужанню в комплексі з дієтою. Екстрасенсорне лікування не сприймаю. Рекомендувати не можу і забороняти теж. Адже людина сама відповідає за своє здоров’я і спосіб лікування обирає залежно від інтелекту. Коли ж трапляється біда, то всі ідуть до лікаря. Чим швидше звернуться і отримають допомогу, тим краще.

– Людмило Іванівно, чи маєте улюблену медичну літературу? Що іще допомагає підвищувати професійний рівень?

– По кардіології є багато літератури, люблю журнал „Мистецтво лікування”. Читаю якщо не на роботі, то вдома обов’язково, без цього неможливо. А ще допомагають курси підвищення кваліфікації, конференції, які у нас проводяться по п’ятницях.

– Який найкращий комплімент, подяку доводилось чути від хворих?

– Найкраща подяка – коли хворий повертається додому здоровим. Тоді й приємно, що бачиш результат своєї роботи. Завжди кажу людям: „Будьте здорові!”

– А що Вам самій допомагає відновлювати сили після важкого трудового дня, підтримувати власне здоров’я?

– Найкраще відновлюватись і відпочивати в лісі. Збирання грибів для мене – найкращий відпочинок. А ще вода – басейн, плавання. Це хороший релакс. Люблю читати, спілкуватися з донькою. Словом, потрібно відволікатися і змінювати діяльність.

– Щоб Ви порадили острожанам, аби вони не потрапляли на лікування в кардіологію?

– Проста і традиційна порада: здоровий спосіб життя. Тобто, правильне чергування роботи і відпочинку, дозованість навантажень, спокій, відсутність шкідливої звички куріння. Будь які зловживання з часом відображаються на здоров’ї. Буває так, що потрапляє до нас чоловік і дивується, що він же такий здоровий був, колоди піднімав, працював як віл, відпочити вмів не гірше інших. А ось за це і розплачується! Здоров’я рано чи пізно „віддячує” ставленням до нього. Тому як дбаємо, так і маємо.

– Дякую за розмову і з наступаючим професійним святом!

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 375 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]