Вівторок

23.04.2019

21:03

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Найвища нагорода для видавця – вдячні автор і читач

В епоху глобального розвитку новітніх технологій сучасну людину важко здивувати цікавою за змістом і формою книгою. Як не сумно, але сьогодні нам бракує не книжок, а читачів. Привернути увагу, зацікавити читача – справа не лише автора, а й видавництва, яке співпрацює з ним. Мало хто зауважує, що за гарною обкладинкою й цікавими ілюстративними сторінками стоять тижні, місяці, а подеколи й роки невтомної праці. Добре знає про це начальник редакційно-видавничого відділу Націо­нального університету «Острозька академія», успішний видавець Роман Свинарчук. 

Роман Вікторович уже понад 18 років займається видавничою справою, любить свою не легку працю, хоча називає її хобі. У дитинстві чоловік, мабуть, і не думав бути видавцем. Закінчив Острозьку ЗОШ № 1. Після чого здобув освіту телерадіомеханіка. Пізніше вступив до Рівненського національного університету водного господарства на факультет механіки, де набрав максимальну кількість балів при вступі. Нахил до точних наук хлопець мав ще зі шкільних років, він був призером обласних олімпіад з фізики, математики, інформатики. Згодом закінчив навчання в Острозькій академії на економічному факультеті, та здобув кваліфікацію магістра державного управління.

Про себе Роман Вікторович розповідає мало, більше говорить про свою роботу. А починалася вона в 1996 році. Тоді був заснований редакційний відділ Острозької академії, в якому працював він і перший директор – Світлана Луцкова. Коли ж університет отримав статус науково-дослідного закладу, виникла потреба у створенні редакційно-видавничого відділу, аби студенти та викладачі мали змогу опубліковувати свої наукові доробки. У 2000 році Роман Свинарчук став начальником цього відділу.

Роки досвіду та праці забезпечили йому високий конкурентоспроможний авторитет на ринку видавців та поліграфістів. Хочеться зазначити, що видавництво – це не лише виробництво та друк, а в першу чергу творчий процес, який змушує продумати дизайн, маркетинг, верстку, створення іміджу, презентацій та новизни серед розмаїття продукції. Чоловік чудово знає технологію видавництва та виготовлення продукції в сучасних технологіях, хоча сам процес, за його словами, більше залежить від працівників відділу. Своїм колективом Роман Свинарчук задоволений, відгукується про нього позитивно і навіть трішки з гордістю, що, вважаю, є природним для керівника – вміти помічати і відзначати досягнення підопічних та надійних друзів.

– Один з найважливіших моментів в організації виробничого процесу – заохотити людину до праці, дати їй стимул. Звичайно, не менш важливим є професійний ріст та розвиток як підопічних, так і керівника. Мій досвід має переважати над досвідом моїх працівників, щоб мати розвиток та бути конкурентним, – зауважує начальник редакційно-видавничого відділу.

Роман Свинарчук досить ретельно підходить до відбору книг та видань, які можуть друкуватись. Звичайно, що більшість із них, зважаючи на статус університету, є науковими, однак, чимало матеріалів видається, присвячених історії, культурі, мистецтву тощо. Взагалі, свою редакційну політику видавець позиціонує так: «Його видання має бути найкращим». Зрештою, поставлена висока планка є не лише стимулом для праці, а й запорукою успіху Романа Свинарчука, як і хороший менеджмент та знання усієї сучасної технології видавництва й рекламно-поліграфічного виробництва. Під час розмови склалося враження, що він не йде за смаками загалу, а намагається долучити загал до нових цінностей.

Сьогодні чоловік цілком задоволений своєю роботою. Крім цього, Роман Свинарчук також навчає видавничої справи студентів факультету журналістики, працює над науковою роботою. У нього ще чимало ідей та задумів, про які він не надто охоче говорить, оскільки воліє говорити вже про результати. А вони хороші, бо його видання розповсюджуються, книги читають, а це – найважливіша нагорода як для автора, так і видавця.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 22 від 30 травня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 466 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]