Вівторок

23.04.2019

05:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Намагаюсь працювати з повною віддачею

Острожанка Валентина Медведь сьогодні працює на посаді керуючого справами Острозької районної ради. За її плечима вже більше 30 років роботи в органах державної влади та місцевого самоврядування. За свою успішну працю жінка здобула шану та повагу серед людей і керівництва, бо нагороджена численними відзнаками, як районного рівня, так і обласного, була «Жінкою року» (2012 р.) в номінації «Працівники органів місцевого самоврядування». 

–  Родом я із Костопільщини. Навчалась у звичайній сільській школі, а також республіканській фізико-математичній. Після їх закінчення вступила до Львівського політехнічного інституту на спеціальність аерофотогеодезія, – розповідає про себе Валентина Василівна. – Дипломи про їх закінчення отримувала із золотими медалями. Хто не знає, то скажу, що у часи СРСР геодезії та картографії були, так би мовити, зак­ритими, по суті багато інформації, яку сьогодні легко можна знайти в тому ж Інтернеті, було засекречено. На весь великий Радянський Союз існувало лише 20 підп­риємств, які займалися дослід­женнями у цій галузі й вони мали тільки кодові назви. Свою трудову діяльність я почала в Білорусії та Прибалтиці у період виробничої практики в експедиції головного управління геодезії та картографії СРСР, яке знаходилось у Мінську.

За розподілом Валентина Медведь працювала у Все­союзному інституті аеро­гео­дезичних досліджень «Під­п­­риємство 5». А її чоловік отримав призначення на Хмельницьку атомну станцію у геодезичну службу. Тому пізніше молода родина переїхала до Острога, на його батьківщину уродженця нашого міста. 

– Прибувши в Острог у 1984 році, я шукала роботу, – розповідає Валентина Василівна. – Тоді були дві вакансії у районній плановій комісії. Одну з них – старшого економіста, запропонували мені. Так я поз­найомилась із тодішнім своїм начальником Олександром Со­ро­чинським. Нині я із вдячністю згадую цю людину за те, що повірив у мене, давав не лише корисні поради по роботі, але й був людяний та підтримував молодих спеціалістів. Ми тоді статусу державного службовця чи посадової особи органу місцевого самоврядування не мали, бо відповідний закон був прийнятий лише у 1993 році. Хочу сказати, що у той час, коли я працювала, дія­ла система, яку зараз хочуть повернути – ради і підпорядковані їм виконкоми. І такий порядок був найбільш виправданим і дієвим і, мабуть, буде доцільний і тепер.

Після проголошення Незалежності, змінилась структура органів місцевих органів виконавчої влади. З’явились райдержадміністрації, як правонаступники райвиконкомів. З того часу мінялись керівники, законодавство, але залишився базовий закон про ради. Працювала героїня моєї розповіді в райдержадміністрації в управлінні економіки. А в 1997 році перевелась райраду, де спочатку працювала завідуючою організаційним відділом. В 1998 році вона була приз­начена на посаду, згадану на початку цієї статті.

Тепер за родом своєї діяльності Валентина Медведь забезпечує організацію роботи Острозької районної ради  згідно визначених чинним законодавством повноважень – готує до розгляду на сесії питання, які стосуються економіки, природних ресурсів, надр, управління майном. Вона також надає інформаційну, правову, організаційну допомогу депутатам, постійним комісіям, сільським головам, керівникам комунальних підприємств та ін. 

Серед проблем у системі управління районними радами Валентина Василівна називає те, що дуже часто приймаються закони, не враховуючи пропозицій органів місцевого самоврядування. У результаті цього країна отримує законодавство, яке  мало пристосоване до життя. Та, незважаючи на різні колізії, Валентина Василівна вважає, що головне це працювати на благо людей, допомагати їм долати життєві труднощі.

– У житті маю девіз: роби те, що ти можеш, там де ти є, і з тим, що ти маєш, – наголошує Валентина Медведь. – Все життя намагалась працювати з повною віддачею, дотримуючись закону. Постійно працюю над собою та допомагаю працювати іншим. Приємно, що районна рада виростила кваліфікованих спеціалістів із молодих людей, які раніше не мали жодного досвіду. Наприклад, Богдан Турович, теперішній заступник голови адміністрації. У 2006 році він прийшов до нас на посаду спеціаліста, а нещодавно отримав підвищення у посаді.

Валентина Василівна каже, що теперішня молодь хоче та зацікавлена працювати, щоб мати можливість у подальшому влаштуватися у житті. Цю тезу моя співрозмовниця аргументувала тим, що в райраді постійно проходять практику студенти Острозької академії. Із університетом укладено договір про співпрацю. Проходячи практику у райраді, майбутні фахівці у різних сферах народного господарства отримують хороший практичний досвід під керівництвом таких досвідчених людей, як Валентина Медведь. Користуючись нагодою, хочу привітати Валентину Медведь та всіх її колег у райраді та міськраді з Днем місцевого самоврядування, який в Україні відзначається 7 грудня. Бажаємо найголовнішого, що нам сьогодні потрібно, – здоров’я, миру, злагоди в суспільстві, достатку.

Яна БИСТРИЦЬКА

№ 50 від 6 грудня 2014 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 320 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]