Середа

24.04.2019

19:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Написала гімн садочка
Сьогодні Лариса Вада є однією із найдосвідченіших працівників дошкільних закладів нашого міста. Працюючи музичним керівником в ДНЗ №1 «Ромашка», вона – визнаний наставник для молодих колег, пише музику та вірші і допомагає готувати гарні свята.

Лариса Павлівна родом із родини педагогів – її батько Павло Петрович був знаний у місті вчитель. А ще сьогодні жінка гордиться тим, що її предки із корінних острожан, як по батькові, так і по матері. З дитинства вона любила музику, навчалась у музичній школі по класу баяна.

У дитинстві, юні роки Лариса не думала, що буде працювати у дитячому садку, хотіла пов’язати своє життя з музикою, творчістю. Після закінчення школи поступила на навчання до Дубнівського культосвітнього училища. Потім доля розпорядилась так, що ще навчалась у Кременецькому педучилищі. Свою трудову діяльність почала у вересні 1969 року у садочку «Ромашка». Тоді він знаходився у приміщеннях, де тепер міський відділ земельних ресурсів. Колектив якраз переселявся у новий корпус – приміщення нинішнього пологового будинку. У листопаді того ж року заклад святкував скромне новосілля. Тож моя співрозмовниця – єдиний працівник, якому довелося трудитися у всіх трьох приміщеннях ДНЗ №1 «Ромашка». 

Без малого за 43 роки роботи у садочку, музкерівник здобула великий досвід, яким із задоволенням ділиться із молодшими колегами. За час роботи у її поле зору потрапляло дуже багато діток, які, зрісши, нині вже самі стали матерями, татами, дідусями і бабусями, мають значні вагомі досягнення у різних сферах життя суспільства. Дуже багато дітей, особливо у 70-80 роки, відвідували садочки, була навіть вечірня і нічна групи.

– Підготовка різноманітних заходів обов’язково відбувається із музичним керівником, – розповідає Лариса Вада. – Вчимо дітей танцювати, співати, декламувати вірші, грати ролі на сцені. Під час занять з дітками (два рази в тиждень у кожній групі) вчимося грати на найпростіших дитячих ударних і шумових музичних інструментах. На початку 90-х років дуже сильно відчувався брак сценаріїв на українській мові. Разом із Ліною Сержант, яка вже нині на заслуженому відпочинку, перекладали їх із російської на українську мову, вносили зміни, робили їх самотужки більш адаптованими до реалій часу. Я спеціально писала вірші, інколи музику, а інколи разом підбирали кращий супровід. Вже з ясельної групи можна побачити здібності дітей до певних видів діяльності. Якщо це стосується музики, цих дітей ми більше намагаємось залучати під час підготовки свят у ДНЗ. З ними, крім групових занять, працюю ще й індивідуально. Багато хто із сьогоднішніх вчителів музики у загальноосвітніх навчальних закладах міста, музшколі, серед працівників закладів культури показали свої нахили саме у садочку.

– Лариса Павлівна – одна із найдосвідченіших працівників не тільки нашого закладу, але й всієї дошкільної системи міста, – говорить завідуюча ДНЗ №1 «Ромашка» Лариса Клімчук. – Вона людина дуже відповідальна, завжди дуже серйозно готується до занять. Завдяки її ініціативі, вмінням наш заклад має свій гімн. Слова і музику до нього написала наш музичний керівник. Разом з вихователями вона готує дуже гарні заходи, які отримують високу оцінку батьків і колег. Коли в колектив вливаються молоді працівники, то Лариса Павлівна допомагає їм у роботі. А досвід у неї величезний.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 524 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]