Четвер

25.04.2019

00:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Народ, який не бажає годувати свою армію, незабаром годуватиме чужу

Саме так свого часу сказав відомий французький завойовник Наполеон Бонапарт. Якщо раніше для нас це були просто слова із розумним підтекстом, то нині ми сповна прониклися їхньою суттю. Війна на сході країни, яку умовно охрестили – АТО, триває. Хвилі мобілізації наступають одна за одною. Ще не повернулися бійці, мобілізовані під час третьої черги, як вже оголошена шоста. Практично кожен мобілізований іде на полігон в тому, з чим його зібрала родина. І вже там на місці виникають перші потреби, з якими звертаються переважно до волонтерів. 

Представник «Волонтерів Острожчини» Світлана Панченко розповідає, що за червень-липень таких звернень до неї надійшло майже три десятка. Телефонують бійці, приходять їхні матері, дружини, плачуть, просять допомогти. А допомогти фактично немає чим…

– В черговий раз не втомлююся повторювати, що бійцям на сході України, нашим землякам з міста Острога та Острозького району вкрай необхідна і матеріальна, і моральна підтримка, – звертається до жителів міста та району пані Світлана. – Нічого надіятись на державу. Віз і досі там. Як було рік тому, так є і нині. Солдатам вкрай необхідні амуніція, спорядження, ліки тощо. Ці списки ми висвітлюємо постійно.

Нагадую, що держава видає солдатам на передову лише бронежилети і каски. Хоча і тут не обходиться без мародерства. Світлана Іванівна пригадує недавній випадок, коли їй зателефонували бійці і сказали, що їм видали в зону АТО старі каски і бронежилети з однією пластиною. (Для розуміння, останній – зовсім не забезпечує захист солдата від куль). Ймовірно, нові – планувалось продати. Волонтер порадила хлопцям взагалі не брати їх і вирушати в зону АТО без них, бо на місці прибуття бійців на поле бою без цієї амуніції все одно б не пустили. Хлопці «дружно» взводом відмовились від браку, і вже через кілька днів їм видали нові каски та повноцінні бронежилети.

Подібні випадки, за словами пані Світлани, трапляються і в нашому місті, серед пересічних громадян, які дозволяють собі неадекватно коментувати роботу волонтерів, «зачіпати» родичів, у яких діти чи чоловіки в зоні АТО, рахувати їхню заробітну плату на війні. Знову ж таки, наголошую: такі заробітки доступні всім. Не рахуйте гроші, здобуті дорогою ціною. Краще рахуйте ті, що ви поклали в банку для свого сусіда чи знайомого, що перебуває в небезпеці.

Ускладнює ситуацію і те, що бійцям зараз обмежили користування мобільними телефонами. Навряд чи з метою збереження їхнього життя, бо зрадники сидять у штабі. Швидше за все, за словами волонтерів, теперішня влада боїться, щоб рідні і тил не знав правди, що коїться нині на війні.

– Я щодня спілкуюсь з матерями, дружинами, рідні яких перебувають в АТО. Психологічно їм дуже важко. А батьки взагалі сивіють в очікуванні дзвінка від своєї дитини. Щоразу думаєш, як їм допомогти. І дуже неприємно, коли той, хто не пожертвував ні копійки, дорікає мені, що я не звітуюсь, принижує чи обливає брудом. Так ось, я звітуюся перед тими, хто мені дає кошти і допомагає, – зауважує Світлана Іванівна.

Попри складну ситуацію, благодійники та просто милосердні люди в нашому місті ще є. Світлана Панченко безмежно дякує за надану допомогу підприємцям міста Ользі Балацькій (магазин «Господар»), Наталії Бернацькій (магазин «Мальва»), Сергію Дубінчуку (магазин «Берізка»), Олександру Олішевському («Техносвіт»), прихожанам храму преподобного Федора Острозького НаУ «ОА» та безпосередньо волонтеру Світлані Івановій. Слід зазначити, що завдяки цим людям в нашому місті знайшов прихисток боєць-сирота, якому один з навчальних закладів Острога виділив кімнату в гуртожитку. Велику подяку Світлана Панченко висловлює працівникам Острозького краєзнавчого музею, працівникам Обласної психіатричної лікарні, колективу Швидкої медичної допомоги, учнівсько-педагогічному колективу Острозької ЗОШ № 1, Григорію Аршинову за постійну підтримку та допомогу, жителям села Слобідка, які на чолі з Людмилою Захарчук зібрали чималу суму для свого солдата. Пані Світлана неодноразово розповідає, що на передову постійно потрібні ліки. Так ось, нещодавно досить значну кількість ліків та медикаментів надали аптеки МПП «Медсервіс» (директор Руслана Федорчук ), МПП «Глорія» ( директор Інна Пустовіт), свою важливу допомогу вніс власник магазину «Оптика», за що їм волонтер щиро вдячна.

«Волонтери Острожчини» також щиро дякують за тісну співпрацю та підтримку волонтерському рухові «Покрова» (керівник Ольга Шевчук). Разом дівчата втілюють у дійсність різні проекти, які допомагають зібрати кошти бійцям АТО: від продажу різних виробів, наданих підприємцями, на фестивалях до звичайного збору коштів у неділю та четвер у центрі нашого міста (на фото).

Звісно, хотілося б, щоб цей список був значно довший. А тому нам рано говорити, що ми втомилися від війни. Доки там наші хлопці – не маємо права втомлюватись. Банки для збору грошей продовжують стояти у магазинах «Мальва», «Колорит», «Фортеця», в Еко-маркеті, «Господар», на пошті. Як і місяць-два-три тому, з них вилучається мізер. Збір коштів впав ще весною і продовжує досі падати. А війна триває, хвилі мобілізації оголошуються одна за одною… Тому, говорячи, що «ми втомились годувати свою армію», зауважимо, щоб історія не повторилась, і не довелось годувати чужу.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 31 від 1 серпня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 314 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]