Неділя

21.04.2019

21:47

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Народний гумор про Шевченка
Крім офіційної біографії Тараса Григоровича існує ще й народна. Яка зафіксувала чимало цікавих епізодів з його життя, в основному – гумористичних. І підкреслила, що він був не лише поетом, письменником, художником, скульптором, а – звичайною, живою людиною, якій було притаманні всі людські почуття. Тож пропонуємо вам кілька епізодів цієї народної біографії.  Портрети Тараса Григоровича


До дяка Богорського, у якого працював малий Шевченко, з’їхались гості: дяки, диякони, які пили горілку та вихвалялися, хто чим міг. Приміром, лисянський дячок вихваляв розписи своєї церкви. А Богорський і каже йому:

– Що ти хвалишся своїми малярами? У мене свій маляр росте – Тарас. Він що побачить, те і намалює. Ось гляньте… – і п’яний поліз за ікону. Витягнув звідти аркуш паперу. Всі, як глянули, так і покотились зо сміху. На листку був зображений п’яний Богорський, що перечепився через перелаз і впав, а до нього підбігли собаки і морду лижуть…

– Так, гарний портрет намалював Тарас, – сміялися гості.Коли Тарас Григорович жив у Києві, один панок замовив йому портрет. Той швиденько накидав його олівцем і ціну, як за роботу відомого художника, замовив помірну – десять карбованців. Панок обурився: «Дорого!». На що Шевченко відповів:

– Дорого? Тоді це вам коштуватиме набагато більше!

Панок розсердився й пішов. А Тарас Григорович домалював до «патрета» вуха віслюка, поніс у крамницю і каже прикажчикові:

– Постав цю картину на вітрині, а хто захоче купити, хай платить сто карбованців.

Якраз тією вулицею і ходив панок. Дивиться: а у вітрині – він, з ослячими вухами! Аби уникнути сорому, таки довелося заплатити сто рубликів!
Просмотров: 256 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]