Неділя

21.04.2019

21:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Народжуючи книги з любов’ю
Наталія Крушинська працює у редакційно-видавничому відділі Національного університету «Острозька академія» майже 9 років. За цей час стала, як кажуть, правою рукою свого керівника – Романа Свинарчука. Саме тому на моє запитання про кого з підлеглих варто написати до професійного свята, він, не вагаючись, відповів: «Про Крушинську»...

У школі Наталія хотіла бути вчителькою. Правда, спочатку російським філологом, потім українським, а зрештою вчителем англійської мови. Та вчителем стати не вийшло. Вона була в числі перших випускників Острозької академії спеціальності «Культурологія».

Після її закінчення працювала у підприємця Романа Свинарчука.

– Моєму сину було 7 місяців, коли Роман Свинарчук, начальник редакційно-видавничого відділу НаУОА, запропонував мені місце, – згадує Наталія. – Я вирішила спробувати і почала працювати з 1 вересня 2003 року. Робота була для мене нова, але подобалася. Сьогодні я є спеціалістом І категорії редакційно-видавничого відділу. Займаюся версткою книг, тобто додрукарською їх підготовкою.

Розповідаючи про специфіку роботи, співрозмовниця каже, що, як правило, упродовж року в академії проходить багато конференцій – студентських, викладацьких. У зв’язку з цим готуються наукові записки, тези статей, програми конференцій. Працює також над навчальними посібниками, монографіями викладачів. Є проекти і по Острогіані. Нещодавно вийшло з друку енциклопедичне видання «Острозька академія XVI-XVII століть». Вже готовий до друку другий випуск «Острозької давнини». Є книги і для душі. Студенти пишуть вірші, оповідання, а потім втілюють їх з допомогою працівників відділу у збірки. Досить цікавими і неординарними є книги Петра Кралюка.

– Оскільки академія має зв’яз­ки і за кордоном, ми виготовляли книги і туди, – продов­жує Наталія Олегівна. – Наприклад, праці Леоніда Якобчука «Біблійні принципи життя і служіння», Євгена Гливи «Життєві спостереження через призму власного серця». Зараз в роботі збірник статей Наукового товариства ім. Шевченка, що у Канаді, – це вже 6 випуск. Вийшли з нашого відділу також і деякі книги Уласа Самчука – «Волинь», «На білому коні», «На коні вороному», «Марія». Усі ці праці пройшли через мене та вони нічого не варті без інших людей, які доклали і свою частку роботи, щоб книги побачили світ.

Наталія Крушинська каже, що робота їй подобається, адже вона є і творчою, і, водночас, технічною. В основному вона сидяча, але досить часто приходиться побігати, щоб підібрати книгу, слідкувати за друком та ін. Наталія підкреслює, що колектив відділу універсальний:

– Коли когось немає – виручаємо один одного, але бачимо, що кожен на своєму місці. Керівник стимулює нас до самовдосконалення, так як технології ідуть уперед і потрібно за ними встигати, щоб замовник був задоволений. Звичайно, як і в будь-якій роботі у нас теж є свої труднощі, які залежать не від нас. Досить часто приходять люди із замовленням­ «на вчора». Ми намагає­мося викладатися наскільки це можливо. Та не завжди це виходить. Людина вважає, що прийшла у магазин і може взяти готову продукцію, або ж чекає, що її виготовлять за 5 хвилин. Але наша робота – це процес. Більшість замовників залишаються вдячними. Є автори, які дарують примірник книги із підписом. Це приємно. Приємно тримати в руках готову книгу і бачити, що недарма працювала над нею. Сподіваюся, що справа книговидання буде тривати ще довгий час, а люди будуть читати книги і отримувати від цього задо­волення.

Наталія Олегівна вдячна ректору Острозької академії Ігорю Пасічнику, який дає можливість працювати і вдосконалюватися. Також дякує замовникам, які обирають їх відділ. І звичайно, каже «спасибі» ко­легам за товариськість, взає­морозуміння і підтримку.

Діана РУДЕНКО
Просмотров: 375 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]