Вівторок

23.04.2019

21:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Наша дума, наша пісня не вмре, не загине

Під такою назвою в Острозькій дитячій музичній школі пройшов вечір, присвячений 200-річчю генія українського народу Тараса Шевченка. Учні та вчителі виконували твори відомих композиторів, вірші Кобзаря, покладені на музику.  

Тужливі скрипки в руках ансамблю скрипалів (кер. Інна Хмарук) відкривали концерт і одразу налаштовували на спокійний, ніжний, трохи тужливий настрій. Саме так хочеться згадувати про життя Тараса Шевченка, саме спокою, затишку і ніжності бракувало його буремному життю.

Багато творів виконували на бандурі – як і належить, особливу увагу приділили інструменту, який був близький по духу поетові. Під акомпанемент бандури виконували твори дитячі та викладацькі колективи, випускник школи, нині випускник музичного училища м. Рівне Роман Микитюк. Багатьом виконавцям також акомпанувало фортепіано. Було помітно, як діти прониклись духом Кобзаря, намагались якомога краще зрозуміти його твори, його почуття, те, що він хотів передати наступним поколінням. Вони співали з піднесенням, їх пальці ніжно торкались струн та клавіш, впевнено та сильно тримали смичок.

Особливо чуттєво та сильно виконували твори на слова Шевченка викладачі – адже тільки так, тільки відчуваючи силу музики та слова самому, можна привити до них любов дитині. «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох», – такими словами завершився творчий вечір, вечір пам’яті поета не для однієї, а для кількох епох, символу України Тараса Шевченка.

Людмила ПАНАСЮК

 

 

 

 

 

№13 від 22 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 375 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]