Субота

20.04.2019

07:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Наша незгоєна рана
У вівторок, 26 листопада, уся наша шкільна родина зібралась у актовій залі КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» на виховній годині «Голод 33 – незгойна рана України». Зібрались, щоб вкотре згадати події важких 1932-33 рр. і вшанувати світлу пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей.  

Це була не просто лекція з історії України, не просто планова виховна година для старшокласників, це – урок пам’яті. Страшної, але вкрай необхідної для того, щоб пам’ятаючи минуле, рухатись правильним шляхом у майбутнє.

П’ять пшеничних колосків,  пере­в’я­­заних чорною стрічкою і хлібина, які символічно були розміщені на сцені, у ті важкі дні могли б зберегти чиєсь життя. Сьогодні ж вони символізують скорботу за душами тисяч померлих українців.

Геноцид, індустріалізація, колективізація, канібалізм – це слова із словника, значення яких, можливо, хтось з присутніх дізнався вперше але кожен усвідомив жах, який вони несуть у собі.

Слова ведучих били дзвонами болю та жалю, бо статистика смертей рахувалась   мільйонами. Впродовж демонстрації інсценівки з роману Василя Барки «Жовтий князь», у присутніх на очі наверталися сльози, адже на сцені актори майстерно зіграли свої ролі і не шкодуючи ні дітей, ні старих, без зайвих докорів сумління забирали останні крихти хліба. Запаливши свічки, кожен подумки переживав побачене і переосмислював жестове виконання молитви «Господи помилуй» Богданом Смолієм та Світланою Чернюк.

Організатори, а це вихователі 12 класу Юлія Гвізда і Микола Зубай, класний керівник Катерина Полюхович та голова Острозької терито­ріальної організації УТОГ Тетяна Зиміна ретельно продумали кожне слово, кожен жест в сценарії і, напевно, десятки разів переживали події того часу, готуючи з дітьми запланований захід.

Кажуть, що дорога у майбутнє пролягає через минуле, тому його треба пам’ятати, адже історія повторюється. Ось і наша шкільна родина перегорнула ще одну сторінку історії. І, сподіваюсь, сьогоднішній день залишить слід у наших душах і серцях.

Оксана КЕРАСІР, шкільний бібліотекар КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.»

№48 від 30 листопада 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 227 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]