Вівторок

23.04.2019

05:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Наше місто 10 років тому
Кожен День народження – це погляд у минуле, згадування чогось цікавого, особливого, приємного. Поруч з мріями острожан про майбутнє «Замкова гора» вирішила зазирнути у недалеке минуле – рік 2002. Тож гортаємо підшивку газети і згадуємо чим жило місто у травні-червні 10 років тому.

Беру у руки тоненьку підшивку – газета виходила тоді на 4 сторінках. Програма 3 каналів поміщалась на одній полосі. Перша сторінка відкривається вітанням міського голови Валерія Баталова, посмішками Павла Зіброва і Олега Бакая у матеріалі «Справжнє новорічне свято організував наш земляк Олег Бакай». Далі стаття «Дещо про майбутні вибори» – скоро і в нас ця тема стане актуальною. Але минаємо виборчу тему і рухаємось в напрямку публікацій травня. А тут уже ветеранів з Днем перемоги вітає міський голова Тарас Пустовіт та голова міської ветеранської організації Лідія Панова.

 Титулка наступного номера відкривається статтею «Меблева фабрика: виробництво реанімовується» з фото Ігоря Тіщенка, новообраного голови ВАТ «Острозька меблева фабрика». Тодішній керівник запевняв, що підприємство не змінюватиме свій профіль, вироблятиме меблі на індивідуальні замовлення, а тепер реалізовує продукцію, накопичену на складах.... Як давно це було!

На останній сторінці знаходжу інтернетний прогноз про небувалу спеку влітку. Його у матеріалі дають з посиланням на того ж самого Миколу Кульбіду, який і тепер керує Гідрометцентром. Йдеться про 50-градусну спеку, однак не за Цельсієм, а за Фаренгейтом. Поруч – цікаве оголошення Острозького міського центру соціальних служб для молоді про набір молодих людей в загони праці і відпочинку (так звані «стройотряди» – прим. авт.)

Передовиця наступного номера відкривається матеріалом із сесійної зали, в якому основна увага приділена роботі ДП «Острогводоканал». Зокрема його тодішній керівник Віктор Замашнюк розповідає про боржників (борг підприємству тоді становив 462 тис. грн.) і роботу з ними, встановлення лічильників на трьох діючих насосах. А ще на тій сесії військовому ліцею-інтернату присвоїли ім’я гетьмана Петра Сагайдачного.

А далі знову в центрі уваги меблева фабрика – круглий стіл за участю керівників міста, району безпосередньо на підприємстві аби розвіяти чутки про «знищення фабрики як підприємства, демонтування верстатів, відрізання теплотраси і продаж звільнених приміщень». Матеріал закінчується словами: «Учасники круглого столу на власні очі переконалися, що здійснюється модернізація виробництва, йде реконструкція під нові процеси праці. Планується в липні одержати першу продукцію реанімованого виробництва».

Цікавою є статистика на останній сторінці номера – результати Всеукраїнського перепису населення. Тут йшлося про 48 мільйонів 416 тисяч українців, кількість жителів району 45,6 тис. осіб, міста – 14,3 тис. осіб (станом на 1 січня 2012 року в Острозі проживало 15, 5 тисяч – прим. авт.).

Критика і недоліки роботи міського ринку – головна тема засідання міськвиконкому. У статті йшлося про порушення санітарних норм, відставання у ринковому зборі і паркуванні ТЗ (нині ці збори відсутні взагалі). Тоді роботу ринку визнали незадовільною. На цьому засіданні директором ДП «Острогводоканал» було призначено Володимира Мацуна.

«Серце віддане дітям» – матеріал Миколи Ковальського про Йосипа Аршинова. Військово-освітянський період роботи педагога тісно переплетений з його діяльністю як керівника Острозького товариства єврейської культури, організатора мітингів-реквіємів на початку серпня в пам’ять розстріляних земляків....

Багатьох героїв публікацій, їх авторів вже немає з нами. Однак жовті газетні сторінки ще довго берегтимуть минувшину, яка оживає фотографіями і цитатами, оголошеннями і вітаннями. Так і проходять дні народження, десятиліття, так твориться історія міста.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 364 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]