Вівторок

23.04.2019

20:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Наші дітки менше хворіють
З перших років життя діток вчать кільком мовам, випадки, коли трирічна дитина розбирається в комп’ютері та сучасних гаджетах, читає та рахує перестали бути рідкістю. Натомість дітки почали частіше хворіти, ламати кінцівки, їх імунітет, у порівнянні з однолітками, наприклад 10 років тому, значно знизився. Здорових, загартованих малюків допомагає виховувати батькам дошкільний навчальний заклад №1 «Ромашка».  

Навчальний процес спрямований на всебічний гармонійний розвиток особистості, збереження, зміцнення здоров’я дітей. Максимум рухової активності дітей – ось головне правило садочка «Ромашка». Рух – це здоров’я, чим більше діти рухаються – тим краще вони почуватимуться, не так швидко втомлюватимуться, коли підуть у школу, будуть сильнішими та спритнішими за їх однолітків. Та все ж не головне завдання – змусити діток рухатись. Головне – пояснити, навіщо вони це роблять, дати зрозуміти, що це необхідно, привити їм ціннісне ставлення до власного здоров’я, повагу – до чужого.

– Як і у кожного дошкільного закладу, у нас є ряд завдань, які є пріоритетними у роботі вихователів, – розповідає Лариса Черній, вихователь-методист. – Перш за все, ми створюємо умови для охорони та зміцнення здоров’я дітей. Ми звикли до того, що діти, які ходять у садочок, часто хворіють. Це неправильно. Дозволяючи дітям соціалізуватись, ми не повинні ставити під загрозу їх здоров’я. Тому, дуже важливо зробити перехід дитини в садочок комфортним. Також, ми формуємо у діток потребу дотримуватись здорового способу життя, займатись щодня фізичними вправами, прищеплюємо стійкі культурно-гігієнічні правила, навчаємо догляду за власним тілом, пояснюємо, що корисно, а що – шкідливо.

Дітки «Ромашки» вміють самостійно піклуватись про власне здоров’я, орієнтуються у показниках свого фізичного стану. Також вихователі не випускають з уваги і психічне здоров’я їх вихованців, адже воно є не менш важливим, ніж фізичне.

– Ми вчимо наших малюків контролювати негативні емоції, зосереджуватись на позитивному, – додає Лариса Євгенівна. – Також важливо навчити діток акумулювати приємні спогади та використовувати їх для покращення настрою, адже веселі, щасливі дітки хворіють значно рідше. Вони легше переносять зміну пір року, мають кращий імунітет перед сезонними застудами, краще сприймають інформацію – процес навчання дається їм легше. Також важливо пояснити їм наслідки їх поведінки, результати діяльності. Це вже стосується соціального здоров’я малюків. У «Ромашці» ми прививаємо їм певні моральні якості, які допомагають безконфліктно спілкуватись з оточуючими, піклуватись про хворих, з повагою ставитись до здоров’я інших.

У ДНЗ створено всі необхідні умови для реалізації плану фізкультурно-оздоровчої роботи. Обладнано спортивну залу для проведення фізкультурних занять, розваг, свят всім необхідним інвентарем, драбинками, гімнастичною стінкою, спортивний майданчик, медичний кабінет, устаткований фізіоапаратурою. У кожній віковій групі окремо обладнано «куточок здоров’я». У них діти бавляться м’ячами, скакалками, іграми для розвитку дрібної моторики рук. Також тут є фізкультурне обладнання, виготовлене руками вихователів. Різноманітні форми роботи фізичного виховання використовує інструктор з фізкультури Ірина  Демчук. Щомісяця в дошкільному закладі проводяться Дні здоров’я. У рамках цих днів дітки змагаються між собою, у формі гри вивчають ази різних видів спорту.

– Наші дітки менше хворіють, – стверджують вихователі, і я охоче їм вірю, коли бачу усміхнені обличчя дітлахів, які саме повертаються з вранішньої зарядки до своїх груп. «Чим би дитя не тішилось, аби не плакало», – кажуть в народі. Хочеться перефразувати прислів’я: чим би дитя не тішилось, аби не хворіло, адже від здоров’я наших дітей залежить якість нашого майбутнього.

Людмила ПАНАСЮК

№39 від 28 вересня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 326 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]