Неділя

21.04.2019

21:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Наші проекти спрямовані на те, щоб покращити життя інших

Міжнародний день волонтера ми відзначаємо 5 грудня. Волонтерство – добровільна та неприбуткова справа, у якій люди працюють на благо інших. У всьому світі це досить поширене явище, але ще в 2011 році в Україні до волонтерського руху було залучено лише 10% населення. Під час Євро-2012 з’явилось дуже багато добровольців, які безкоштовно пропонували свої послуги, наприклад, підвозили туристів або допомагали тим, хто не знав української мови. З початком АТО волонтерська діяльність в Україні почала активно розвиватись – масово виникли спільноти з допомоги військовим. 

В Національному університеті «Острозька академія» діє громадський рух Волонтерський корпус Братства спудеїв. Студенти-волонтери, кількість яких цього року значно збільшилась, постійно організовують заходи та благодійні акції. Одна з керівників Волонтерського корпусу Юлія Білець розповіла про діяльність руху та його користь.

– Завдяки корпусу можна не лише допомагати іншим, а й знайти нових друзів, реалізовувати власні ідеї, – розповіла моя співрозмовниця. – Тут працюють ініціативні та креативні студенти. Ми спільно обговорюємо майбутні проекти, прислухаємось до кожної пропозиції, розподіляємо роботу. На мою думку, від волонтерства людина також отримує вигоду і для себе. Це не обов’язково потрібно трактувати з негативної сторони. Для мене користь полягає в тому, що я роблю добрі справи для академії, студентів та інших людей, отримую хороший досвід, а не просто проводжу час на навчанні.

Всім рухом керують саме студенти у вільний від навчання час. Голова Волонтерського корпусу, керівники, волонтери – всі навчаються в Острозькій академії. Це люди, які мають спільну мету та прагнуть реалізувати себе, покращити життя інших. Один із благодійних проектів – «Придбай солодощі – врятуй життя». Це акція, під час якої збираються кошти для потреб випускників, викладачів та інших людей, пов’язаних із академією, які беруть участь в АТО на сході України. Волонтери випікали солодощі та продавали в академії. На основі цього проекту виник інший – «Кондитерський турнір». Студенти проводили змагання між факультетами, хто заробить більше коштів на власній випічці.

– Волонтерський корпус зробив афіші, проінформував студентів, потім різні факультети почали формувати команди, – розповідає Юлія. – У коридорах академії протягом трьох днів продавалась випічка для всіх бажаючих. Зібрали з турніру 6599 гривень, що перевершило сподівання. Більшість суми переслали для потреб військових.

Окрім цього, волонтери співпрацюють із Острозькою спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІІ ступенів. У листопаді представники Волонтерського корпусу взяли участь у святкових заходах з нагоди Дня іменинника. Студенти подарували всім тридцяти двом іменинникам солодощі та м’які іграшки.

В Острозькій академії також діє ще один волонтерський проект від Братства спудеїв – «Green campus». Добровольці прагнуть озеленити Острог, зменшити негативний вплив на довкілля та скоротити кількість використання газу, води та електроенергії академією, але про це розповімо іншого разу.

Яна БИСТРИЦЬКА

№ 49 від 29 листопада 2014 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 284 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]