Неділя

21.04.2019

17:11

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Настоятель
Світлій пам’яті почившого Новопреставленого отця Ростислава

"Добрый пастырь душу свою положит за овцы своя, а наемник сбежит…”

Ми попрощалися з нашим дорогим шановним отцем Ростиславом. Віддавши своє життя служінню Богу і людям, батюшка виконав назначену йому Господом місію в житті: сіяти Слово Боже.

Все його життя було прикладом того, як жити по-Божому. Будучи сам непересічною особистістю, батюшка мав багато талантів, які він розвивав у собі і віддавав на олтар служіння. Отець Ростислав був засновником недільної школи при Свято-Богоявленському Соборі м. Острога. Він не стояв осторонь проблем Церкви, де однією з головних є осмислення Церквою морально етичних і педагогічних проблем. Адже Учитель Господь Ісус Христос, зробивши себе єдиним критерієм виховання, навчання, просвіти, утвердив тим самим Церкву, як Сім’ю і Школу.

Будучи наставником більш 50 учнів школи, які сьогодні вже дорослі, вчаться у вузах, отець Ростислав втілював істинний смисл християнської моралі і педагогіки на уроках в недільній школі, в організації самого процесу навчання.

Будучи відданим справі служіння, наставник сіяв Слово Боже 63 роки в дитячих і дорослих серцях, просто і дохідливо застосовував Слово до запитів кожного, щоб втамувати духовний голод і духовну спрагу кожного.

Багате внутрішнє життя цього Священика протікало в непростий час атеїзму і утисків Церкви. Але ці умови тільки збільшували силу духовного порядку, яка проявлялась через життєрадісність, веселість і розповсюджувалась на інших.

Батюшка любив життя, любив людей, строго по-наставницьки відносився до учнів. І вони відчували це. Розкривали себе для прийняття Божих дарів.

Хочеться пригадати цитату: "Він усіх разом рівно любив та рівно шанував, не обираючи, не осуджуючи, не зважаючи на особу людини, ні над ким не піднімаючись вгору, не обмовляючи, ні з гнівом, ні з лютістю, ні з жорстокістю, ні з шалом, і зла він не тримав проти когось, але слово його в благодаті сіллю було розчинене з приємністю і любов’ю” (св.Єпіфаній)

Ми схиляємось із вдячністю, молимось перед цією домовиною, перед цим трудівником на Ниві Божій, шануємо і любимо за ті різноманітні таланти, за Слово Боже, за живу любов і невтомне терпіння.

Мені пощастило більше 10 років спілкуватись з дорогим батюшкою, відчувати його по-справжньому батьківську турботу і допомогу.

Простіть, батюшка, всім нам наші неправди. Простіть і спочивайте у Царстві Небеснім.

"Со святыми упокой, Господи, душу усопшего раба Твоего…».

Світлана ТКАЧЕНКО, вчитель
Просмотров: 794 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]