Четвер

18.04.2019

19:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Наталія ЄВСОВИЧ: «В Острозі за три дні простерилізували 48 собак»

У четвер, 21 травня, в Національному університеті «Острозька академія» відбулася спільна прес-конференція громадських організацій з представниками влади стосовно стерилізації безпритульних тварин. У ній взяли участь заступник міського голови Іван Ткачук, голова Острозької РДА Віталій Ундір, президент громадської організації «Еко-друг» Галина Шишкова, заступник президента ГО «Еко-друг», громадський активіст Ольга Шевчук, лікар-ветеринар Наталія Євсович, член ГО «Зоозахист-Рівне» Алла Лосік, співзасновник ГО «Еко-друг» Марія Ципящук, волонтери та інші громадські діячі. 

Прес-конференція стала своєрідним підбиттям перших підсумків вирішення проблеми зменшення популяції безпритульних собак гуманним способом – методом стерилізації. Учасники висловлювали свої думки з приводу цього, розповідали про досягнення та перешкоди у вирішенні зазначеного питання. Зокрема, Віталій Ундір зауважив, що вирішення цієї проблеми відбулося завдяки консолідованій праці різних людей різних напрямків роботи. За його словами, цей перший маленький крок має перерости в системну працю. Для цього, звичайно, необхідні кошти. А тому районна та міська влада при затвердженні бюджету повинні врахувати цей приклад та виділити певну суму під цю програму. Іван Ткачук, у свою чергу, сказав, що міська влада однозначно підтримуватиме цей проект, та пообіцяв забезпечити транспортом для перевезення тварин.

Зазначу, що до цього жінки-волонтери самі на своєму ж транспорті власноруч «вантажили» і носили собак, вага яких деколи сягала 50 кг.

Галина Шишкова розповіла про те, як виникла ідея створити пункт стерилізації, що для цього було зроблено, про проведення уроків гуманності у школах, різноманітних акцій, конкурсів, під час яких волонтери роз’яснювали людям – що таке стерилізація і для чого вона потрібна.

– Людина має нести відповідальність за ту тварину, яку приручила. А тому слід запровадити електронний реєстр тварин, аби можна було б відслідковувати їхню кількість та приналежність, – зауважила президент ГО «Еко-друг». Про байдужість жителів міста та потребу в милосерді до тварин говорила й Ольга Шевчук, наголосивши на запровадженні в школі систематичних уроків гуманності.

Ветеринар Наталія Євсович поділилася досвідом німецьких технологій зменшення популяції, а також розповіла про стерилізацію тварин у м. Рівне, чим вона займається уже понад три роки. За цей час у Рівному за кошти волонтерів жінка простерилізувала близько 700 собак.

– В Острозі за три дні простерилізували 48 собак. Важливо, щоб люди зрозуміли, що стерилізація – ефективна, і що простерилізувавши 100 тварин в місті, за півроку ви зменшите популяцію на 500. Я застосовую цей метод уже з тримісячного віку тваринки. Стерилізація в цьому віці ніяк не впливає на ріст та розвиток тварини, навпаки – запобігає ожирінню собаки, зменшує ризик виникнення раку молочних залоз на 95 %, і собака такого віку краще переносить наркоз, – зазначила ветеринар.

Алла Лосік також наголосила не лише на гуманності методу стерилізації, а й його ефективності, зауваживши, що завдяки ньому волонтери, починаючи з 2012 року, вберегли місто Рівне від додаткової популяції 8000 особин.

– Ми готові й надалі допомагати, але держава має зрозуміти, що волонтери – це «в допомогу», а не «замість». Ось це головне, – наостанок підсумувала Алла Лосік.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 22 від 30 травня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 308 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]