Середа

24.04.2019

15:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Навчайте дітей основам безпеки у побуті

На сьогоднішній день дуже гостро стоїть проблема неправильної поведінки дітей у побуті. Незнання ними основних правил поведінки, як правило, призводить до тяжких наслідків і часто трапляється саме у будинках і квартирах. Кожен з батьків повинен розуміти, що будинок – перше місце, де дитина зазнає серйозного ризику. За статистичними даними, на території Рівненщини у 2014 році на пожежах загинуло 4 дитини. 

У сучасному будинку є багато механізмів і пристосувань, які при неправильному користуванні можуть стати причиною трагедії.

Одним з небезпечних «об’єктів» для дітей є газова плита. Варто розповісти дитині до яких наслідків може призвести неправильне поводження з газовою плитою. Психологи рекомендують у процесі пояснення використовувати знайомі дитині слова, що викликають негативні асоціації: біль, кров, лікарня, укол. Приділити велику увагу правилам поведінки при запаху газу в квартирі. Дитині слід пояснити, що електрика не любить контакту з руками, металевими предметами або сусідства з водою. Малюк повинен чітко уяснити для себе заходи безпеки з електрикою, і не торкатися електроприладів і проводів вогкими руками.

Головне правило, якого повинні дотримуватися дорослі, покидаючи будинок, – не залишати без нагляду запальнички та сірники. Не варто забувати, йдучи з будинку, вимикати електроприлади з розеток. Необхідно також пояснити дитині, що при найменших ознаках несправності електроприладу варто відразу ж розповісти про це дорослим або зателефонувати сусідам.

Володимир Заверуха,
начальник служби цивільного захисту в м. Острог та Острозькому районі ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Безпечна життєдіяльність, надзвичайні ситуації, робота МНС | Просмотров: 249 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]