Вівторок

23.04.2019

21:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Навчити в звичайному бачити чарівне
Виховувати у дітей бажання створювати красу своїми руками, прищепити любов до музики, розвивати емоційне сприйняття художніх творів, образів, виховати врешті обдарованих, талановитих дітей – ось мета та головні завдання дитячого садочка «Веселка». Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Веселка» працює за гуманітарно-естетичним напрямком.  

Науковцями доведено, що люди, які вміють помічати прекрасне у простому, почуваються значно комфортніше у житті, є більш успішними та впевненими у собі, ніж інші. Задатки цього закладаються дуже рано, з перших років життя. Вік до 6 років – найсприйнятливіший до навчання, до оточуючого. Саме тому важливо, щоб дитину оточувала краса. Та не менш важливо – навчитись її розуміти, помічати, відчувати та творити. Саме на це спрямована робота вихователів та працівників «Веселки». Вона починається з першого дня перебування дитини у закладі та триває упродовж усього періоду. Для реалізації цієї мети у ДНЗ педагоги використовують різноманітні форми роботи: заняття з музичного розвитку, образотворчої діяльності, художньої літератури, екскурсії до музеїв, перегляд дитячих вистав, театральна діяльність (інсценізації казок, оповідань повчального спрямування, декламування віршів) та багато іншого.

Заняття з музичного розвитку найбільш корисні для формування відчуття прекрасного. Вони розвивають у дітей відчуття ритму, вчать азам співів та танцю, допомагають здобути впевненість в собі. Їх у «Веселці» проводять музичні керівники А. О. Гроголь, І. М. Коваль та Н. М. Рибачук. На своїх заняттях педагоги долучають дітей до прекрасного, вчать емоційно сприймати музичні твори, дають знання про жанри музики, різноманіття музичних інструментів, вчать рухатись під музику, що особливо подобається дітям.

– Ми багато працюємо індивідуально, – розповідає Анжела Гроголь, музичний керівник. – Оскільки наш садочок гуманітарно-естетичного спрямування, ми стараємось максимально залучати наших діток до участі у різноманітних заходах. Зараз ми готуємось до Свята осені. До нього ми залучаємо абсолютно всіх дітей. Вони різні: одні веселі, рухливі та легко ідуть на контакт, інші – тихі, несміливі, люблять радше не брати участь у чомусь, а спостерігати зі сторони. Але залучати варто всіх, адже саме зараз у них формуються задатки на майбутнє. При роботі з дітьми дуже важливо любити свою роботу, що б саме ти не робив. Моя робота – це моя перша любов. Я ніким не хотіла бути, крім як вчителькою музики. Найбільше мені подобається – працювати з найменшими. У нас є дітки 2-3 років. Вони такі безпосередні, милі. Робота в садочку потребує постійної уваги до дітей, постійного спілкування та взаємодії, самовдосконалення. Але вона надзвичайно цікава.

Музичні керівники «Веселки» досягли гарних результатів у своїй роботі. Вихованці постійно беруть участь у концертах, присвячених Дню педагогічних працівників, Дню захисту дітей, 8-го Березня, які проходять у РБК. Своїми виступами юні артисти завойовують любов глядачів та дарують усім безліч позитивних емоцій. Вихованець садочка Ернест Білошкурський взяв участь у обласному конкурсі юних гумористів «Поліські пересмішники» та отримав нагороду як наймолодший учасник конкурсу й залишив часточку доброго та світлого у серцях всіх присутніх.

Важливою складовою художньо-естетичного напряму є гурткова робота. Зокрема, у ДНЗ діють вокальний гурток «Дзвіночок» (керівник А. О. Гроголь), хореографічний гурток «Веселочка» (І. М. Коваль), гурток драматизації «Колобок» (А. І. Климчук), художня студія (О. А. Павлова) та гурток з духовно-морального виховання «Школа шляхетності» (В. А. Марченко).

Вихователі розповідають, що вчать бачити не лише очевидну красу, а й ту, яку через звичність, буденність ми не помічаємо. Так, вони вчать цінувати красу та звучність не лише класичних музичних творів, а й шелесту листя, подиху вітру, співу птахів, творити щось гарне не тільки з тіста чи пластиліну, а і природних матеріалів, які лежать у нас під ногами. А це чи найважливіше – навчити дитину бачити чарівне в звичайному.

Людмила ПАНАСЮК
№39 від 28 вересня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 338 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]