Неділя

19.05.2019

23:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не бійтесь бути милосердними

Якщо запитати кожного з нас, як ми розуміємо поняття милосердя, гуманності і високої моралі, відповідь неодмінно буде пов’язана з діяльністю Товариства Червоного Хреста, головна місія якого полягає в тому, щоб полегшити страждання, захистити життя, здоров’я та гідність людини. 

В Острозькій академії 26 листопада в рамках «ELSA Dау» відбулася відкрита лекція «Основоположні принципи Міжнародного руху Червоного Хреста» для студентів-правників та молодих юристів, що зацікавлені в науковому та особистому вдосконаленні. Товариство Червоного Хреста України, спільно з Європейською Асоціацією Студентів права проводило захід «ELSA Dау» всього лише у 10 містах України, одним із яких був наш Острог. Головною його метою стало залучення молоді до лав Товариства для роботи у напрямі захисту символіки Червоного Хреста в Україні.

На заході були присутні заступник голови Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Богдан Максютинський, провідний спеціаліст цієї ж організації Віра Бондар та голова Острозької організації ТЧХУ Людмила Швець.

Богдан Максютинський ознайомив присутніх з діяльністю Рівненської організації ТЧХУ, розповів про основні принципи та норми права під час збройних конфліктів. Для учасників заходу була представлена презентація про історію виникнення Міжнародного руху Червоного хреста, мету та принципи його діяльності, складові частини та символи руху. Значну увагу Богдан Якович приділив символіці руху, оскільки останнім часом все частіше трапляються випадки неправомірного використання емблеми (червоний хрестик) Товариства.

– Основними заповідями Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, які шанує весь світ, є гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдиність, універсальність, – зазначив Богдан Якович, пояснюючи, що організація покликана допомагати усім, незалежно від раси, релігійних чи політичних поглядів.

За словами пана Богдана, Рівненська організація ТЧХУ здійснює 16 цільових програм і щорічно проводить близько 300 акцій. Наразі в області є 2581 особа, які переміщені з окупованих територій проведення АТО та тимчасово проживають на Рівненщині. ТЧХУ надає їм допомогу. Крім цього, Рівненська організація закріплена за населенням Луганської області. Так, нещодавно на його підтримку була проведена акція «Три картоплини», учасники якої (переважно школярі) у зазначений день мали принести по три картоплини, звісно, хто міг – більше. Завдяки цій акції для мешканців Луганщини було зібрано близько 20 тонн картоплі. Приємно, що майже 7 тонн картоплі, буряків, моркви, цибулі було передано саме з Острожчини.

Упродовж лекції, яка справді була змістовно багатою, студенти не соромились задавати питання, цікавились, як вступити до лав Товариства. На завершення студентка ІІІ курсу правничого факультету Юлія Чепура від імені «Ради правників» Інституту права ім. І. Малиновського вручила грамоту-подяку Богданові Максютинському за проведення цікавої лекції та усі присутні зробили на пам’ять спільне фото. Переконана, що крім теоретичних знань, учасники почерпнули для себе ще й неписані правила гуманності. Не бійтесь бути милосердними, адже завжди поруч з нами були, є і будуть люди, які потребуватимуть нашої допомоги.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 50 від 6 грудня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 256 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]