П'ятниця

26.04.2019

05:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не цурайтесь нашої мови!
Знову Верховна Рада напередодні парламентських виборів вирішила повернутися до так званого мовного питання, розглянувши законопроект регіоналів Ківалова-Колесніченка № 9073 від 26 серпня 2011 року «Про засади мовної політики».

Це викликало великий резонанс у суспільстві. Ставлення громадян до мовної політики неоднорідне. Одні виступають за одно-, інші двомовність. Передбачається в 13 областях України – ввести російську як регіональну. Цей документ передбачає офіційне опублікування актів вищих органів державної влади українською та російською мовами водночас, зобов’язання посадових осіб володіти недержавною мовою. Тому є потреба дискутувати. Що ж нам потрібно? Як стати процвітаючою країною, шанобливою нацією, гідним народом?

Найбільшою об’єднуючою силою у здійсненні життєдіяльного процесу країни виступає мова, якою володіють усі громадяни. А тому вона повинна бути досконалою і зрозумілою, захищеною від наруги і знищення. Адже коли зникає мова, зникає і держава. У світі багато держав, де завдяки збереженню, розвитку мови, виборено спільний національний інтерес, направлений на примноження економіки, зростання благополуччя усього народу. Тому так важливо із шаною ставитись до мови більшості, а так як в Україні щонайбільше українців, то і, природно, що вони повинні бути представлені своєю національною мовою, яку слід підтримувати і оволодівати громадянам інших національностей, які зголосилися проживати на території держави. Тож напрошується висновок: нація повинна бути надзвичайно згуртованою, щоб заявити про себе у світі, а для цього цементуючою силою виступатиме спільна мова, яка обов’язково є державною.

На завершення хочу зазначити: давайте, усі громадяни України, боротися за мову більшості. Не цурайтеся нашої української мови!

Зоя ДОБРОЖАНСЬКА
Просмотров: 335 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]