П'ятниця

19.04.2019

09:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не гояться афганські рани...
П’ятнадцятого лютого відзначалась 23 річниця виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану. Назавжди залишиться болем у серцях нашого народу сумна статистика, багатьом нашим землякам судилося пройти це жорстоке випробування. Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни і пам'ятати кожного із тих, хто у свої 18, 20 чи то 30 років став свідком і учасником страшних воєнних подій.

У цей день, щоб згадати імена наших земляків – учасників бойових дій і щоб пом'янути тих, які загинули в афганській війні, яка назавжди залишиться болем у серцях нашого народу, діти нашої школи разом з вихователями та шкільним бібліотекарем відвідали музей воїнів-афганців. Своєрідний урок патріотизму отримали вихованці – вони побачили світлини хлопців, що пройшли ту війну, їх нагороди за подвиги і врятовані чиїсь життя, навіть зброю, яку доводилося міцно тримати щодня у своїх руках, усе це зібране учасниками тих подій – воїнами-афганцями, як данина пам'яті побратимам, полеглим у жорстокому бою. Щоб розвіяти смуток, голова спілки ветеранів Афганістану Острожчини Володимир Гурніцький запропонував приміряти головні убори солдатів, які теж дбайливо зберігаються у музеї.

Посивіли завчасно хлопці – афганці. Спілкуючись з Володимиром Феліксовичем Гурніцьким, дізнаємось, що ще й досі вони йдуть у тривожних снах у бій, захищаючи від куль один одного. Важко і досі повертатися до цих чорних сторінок історії, а ще важче їх знищити і забути.

Багато написано пісень, видано поетичних та прозових збірок, автори яких самі були свідками та учасниками тих подій. Саме їх праці було відображено на книжковій виставці «Відлуння Афганських гір», що була розташована на книжкових полицях під час проведення бібліотечного уроку.

Війна – це не тільки бої, героїзм і подвиг. Це важкі людські страждання, нелюдські випробування, це смерть багатьох людей. Війна – це горе не однієї людини, а цілого періоду. Війна закінчилася... Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями, але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя.

Оксана КЕРАСІР, шкільний бібліотекар КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. Рівненської облради»
Просмотров: 370 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]