Понеділок

20.05.2019

05:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не хлібом єдиним
Чий хліб їдять острожани? Його привозять з усіх районів Рівненщини, з Хмельниччини, Тернопільщини, є у нас і власні, острозькі пекарні. Маємо можливість вибрати на будь-який смак, кожен обирає особисто для себе. Та всі ми хочемо, щоб хліб був не лише смачним, а й корисним. Справжній домашній хліб, як його випікали здавна, і випікають зараз вправні господині у пекарні СГПП «Розвазьке».  

Втрапила до села по обіді і очікувала побачити «робочу метушню», поспіх. А в пекарні спокійно і злагоджено йде робота. Без зайвого поспіху і біганини всього три людини справляються з роботою. Одночасно йде багато процесів: з одного боку замішується тісто, з другого – сходить, а в печі вже рум’яняться калачі.

– Ми не завжди пекли хліб на продаж, – розповідає Раїса Голік, завідуюча пекарнею. – Почалось все з ініціативи нашого керівника – Петра Ягодки. Я прийшла сюди близько 13 років тому, а пекарня з’явилась десь двома роками раніше. Спочатку пекли хліб, щоб накормити робочих, які працювали в полі на буряках. Коли він прийшов до колгоспу, тут все було в плачевному стані, руїна просто та й все. Щоб кормити людей, вибудували домашню піч. Потім її стало мало – збудували другу, третю, а потім з’явились вже електропечі.

Не хлібом єдиним годує Розвазька пекарня людей. Це спочатку пекли тільки хліб. Потім вирішили спробувати ще й батони, ще пізніше – булочки. Так помаленьку пекарня розширювала асортимент. Першу продукцію на продаж Петро Іванович розвозив особисто, просив, щоб магазини взяли продавати. А далі справа пішла. Зараз розвазький хліб продають не лише у районі, а й у Рівному, Нетішині. В Острозі його можна купити на ринку – в неділю туди приїжджає машина з хлібом. Понад півтори тисячі хлібин розвозять за добу по місцях продажу.

– Зараз я завідуюча пекарнею, а раніше пекла хліб у складі бригади. Це складна робота, адже наші працівники були і є універсальними. Працює в добу три зміни, четверта відпочиває. І так цілодобово, тільки в суботу день виходить вихідний у всіх, але вже на ніч зміна стає до роботи. О 5 годині ранку ми вже вантажимо хліб у першу машину. Наші працівники і розчиняють, і пакують, і роблять начинку, формують, зважують. Цікаво, що всі ми не пекарі. Приходимо і вчимось на місці. Головне, у кожній бригаді має бути старша досвідчена людина. Від неї всього можна навчитись. Я теж не пекар за освітою, а швачка.

Як стверджує Раїса Володимирівна, процес випікання хліба в їх пекарні та вдома відрізняється лише швидкістю – все-таки значний масив роботи тут виконується автоматизовано. Одна машина місить тісто, в іншій – сходять вже вироблені булки, третя випікає. Але багато роблять також і руками.

– Зараз робимо булочки з повидлом і з маком, пампушки з часником. Асортимент щоразу збільшується. Рецептуру ми придумуємо самі, технолога у нас немає. Скарг не було ніколи, хвалять наш хліб. А кількість штруделів з маком постійно збільшуємо, і ніяк не напечемо досить – розбирають моментально! Купили ще одну піч – трьох вже встановлених не вистачає. У Розвазькій пекарні працює майже 20 осіб. Є такі, що працюють ледь не з першого дня. Одна з тих, хто найдовше у цій справі, Ірина Міхеєва. У неї хліб виходить найкращий. Також серед найдосвідченіших у нас Ніна Мальов, Тетяна Вознюк, Ольга Зелінська, Оксана Сидорчук.

Важливо те, що у хліб, який печуть невтомні розвазькі трудівниці, не додають ніяких розпушувачів та домішок. Навіть борошно з цукром тут свої. Лише купляють олію, маргарин та мак. Тому й свіжий хліб трохи кришиться. Але ж це справедлива «плата» за можливість споживати здоровий та справді смачний хліб, який своїми пахощами навіює спогади про дитинство та бабусину хату.

Людмила ПАНАСЮК
№42 від 19 жовтня 2013 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 395 | Добавил: Zamkova | Теги: Острог, розвазький хліб, СГПП «Розвазьке», Людмила Панасюк, газета Замкова гора | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]