Вівторок

23.04.2019

09:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не можу розділити радості…
З розумінням ставлячись до радості віруючих з приводу встановлення нового куполу і хреста на дзвіниці Межиріцького монастиря, не можу однак розділити з ними це почуття.  

Адже будівництву нової дзвіниці передувала, всупереч закону «Про охорону історико-культурної спадщини» та попри зусилля адміністрації заповідника та свідомих громадян не допустити неправомірні дії, руйнація попередньої (до речі, па­м’ятки архітектури 1606-1610 рр., охо­ронний №605 – «Памятники гра­достроительства и архитектуры Украинской ССР. Иллюстрированный каталог-справочник. Том 3. с. 324). Тому не бачу різниці між діями братії монастиря і комуністів, яких усі тепер так критикують, адже це їхнє, – все старе ми зруйнуємо до основи, «а затем мы наш, мы новый мир построим...». А я ще більше утверджуюсь в думці, що релігійність і духовність – речі не тотожні. Ніяк не можу зрозуміти звідки цей потяг до блиску і величі, як на мене, це речі більше люциферські, адже Ісус Христос (насправді, Єшуа) не на кареті їздив, а пішки ходив, одягнутий у просту «робу», а не в розкішні шати. Так оце б і за приклад! Та в першу чергу самому духовенству. Адже «Бог Анголів, що згрішили, не помилував...» (2 Пет.2:4).

Як острожанину, а не тільки тому що «посада зобов’язує» прикро, що розмов про розвиток місцевого туризму все більше, а пам’яток стає все менше. Одні руйнуються людьми, як в даному випадку, інші бездумно перебудовуються, як колишній житловий будинок поч. XX ст. лікаря Воблого (приміщення суду в радянський час), коли замість пам’ятки архітектури фактично маємо її муляж, інші руйнуються, нікому не потрібні, як синагога, в якій уже падають склепіння. Правда, з’являються і нові «пам’ятки» як кафе «Під замком» чи новий корпус академії, – у стилі, який у середовищі самих архітекторів по причині бездумного мавпування архітектурних надбань минулих епох називають «похабним».

Олександр БОНДАРЧУК, зав. відділом охорони пам’яток Державного історико-культурного заповідника м. Острога.
№39 від 28 вересня 2013 р. Категория: Різне | Просмотров: 244 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 РТ  
Все правильно написано. Зараз церкви і каплички будують чи не на кожному кроці. А підвищена дзвіниця порушила гармонію комплекса монастиря.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]