П'ятниця

26.04.2019

16:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не спішіть, пішоходи!
Статистика ДАІ вперто стверджує, що кількість ДТП з вини пішоходів все ж залишається високою. Небезпека, в першу чергу, чатує на тих, хто легковажно намагається заощадити на перебіганні вулиці поза переходом дві хвилини часу. Досить часто така економія, в кращому випадку, перетворюється на загіпсовані ноги чи руки, місяці непрацездатності, коли час тягнеться дуже повільно та нудно і не приносить жодної копійки у сімейний ­бюджет.

Але життя продовжується, і навіть в умовах економічної кризи, коли доводиться економити на всьому, деякі українці оптимістично переходять вулицю із жвавим рухом транспорту у заборонених місцях, незважаючи ні на небезпеку, ні на досить солідний штраф за порушення правил дорожнього руху, ні на перспективу опинитись на тривалий час у травматології.

Дорослі люди з відповіддю першокласника «я більше так не буду», навіть не замислюються над тим, що бездумно переходячи дорогу за 25 метрів від переходу, свідомо підставляють себе проїжджаючим автомобілям. І навіть коли поряд чергують працівники Державтоінспекції, котрі слідкують за виконанням правил дорожнього руху його учасниками, у деяких людей вистачає неповаги не тільки до людей у погонах, а й до самих себе. Вони нахабно «пруть» через дорогу, витанцьовуючи та підплигуючи перед капотами проїжджаючих машин.

Занепокоєння ДАІ пішохідною проблемою зрозуміле, адже саме ДАІ в нашій країні відповідає за тих, хто нехтує своїм життям та здоров’ям, порушуючи елементарні правила поведінки на дорозі. Особлива категорія пішоходів – це діти. Лише цього року на Рівненщині у дев’ятьох дорожньо-транспортних пригодах травмовано 10 дітей та 8 отримали смертельні травми.

Спеціальними дослідженнями встановлено, що діти інакше, ніж дорослі, переходять через дорогу. Дорослі, підходячи до проїжджої частини, вже здалеку спостерігають і оцінюють ситуацію. Діти ж починають спостереження, тільки підійшовши до краю дороги, або вже перебуваючи на ній. У результаті мозок дитини не встигає «переварити» інформацію і дати правильну команду до дії. Часто діти переоцінюють безпеку власної поведінки. Причому, готовність до ризику хлопчикам властива більшою мірою, ніж дівчаткам, тому і в ДТП вони потрапляють у 2 рази частіше. На відміну від дорослих у дітей знижено почуття власної безпеки.

Вивчення та нагадування малечі правил безпеки на дорозі – справа дорослих. Правоохоронці за кожної нагоди, особливо перед початком канікул, проводять заняття з юними учасниками дорожнього руху, намагаючись розтлумачити їм необхідність дотримання правил дорожнього руху.

З початком весняно-літнього періоду, коли світловий день стає довшим, а на дворі теплішає – актуальним стає питання безпеки дітей. Працівники Державтоінспекції звертаються з проханням до батьків не допускати до керування на дорогах велосипедами, тим паче мопедами, дітей до 14 років. Власним прикладом навчайте дітей правильної поведінки на дорозі. На ВАС дивляться і з ВАС беруть приклад не лише ваші діти, а і їх однокласники, знайомі, однолітки. Такі прості та водночас ефективні методи виховання значно збільшують шанси на те, що наші діти будуть повертатися додому здоровими та неушкодженими.

Юрій ДОМАЩУК, інспектор Острозького ВДАІ
Просмотров: 352 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]