П'ятниця

19.04.2019

17:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не тільки вчаться служити Батьківщині, а й присвячують їй вірші

Днями в приміщенні КЗ «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської облради відбулася зустріч членів Літературно-мистецького об’єднання ім. І. Маєвського з ліцеїстами. 

Зі вступним словом виступив засновник літературного об’єднання Іван Глушман. Він розповів присутнім звідки і чому з’явилась ідея створення такого літоб’єднання, пригадав перші зустрічі і його роботу. Він також пояснив, чому саме імені Івана Маєвського названо об’єднання, а не, до прикладу, імені О. Стефановича, як пропонувалось на початку. Іван Павлович особисто знав Івана Маєвського, добре знайомий з його багатою творчістю, чимало розповів про цю людину вихованцям закладу, а книгу «Савли» запропонував навіть ввести в шкільну програму для обов’язкового читання. Тому в честь і пам’ять про справді талановитого земляка, яким ми можемо і маємо гордитись, було вирішено назвати літоб’єднання.

На зустріч з ліцеїстами прийшли постійні любителі та творці слова, я б назвала їх серцевиною літоб’єднання, без яких, мабуть, не змогло б повноцінно відбутися жодне зібрання, – наш острозький поет і літературознавець Олесь Ундір, талановита поетеса і письменниця з Оженина Євгенія Гембаровська, активний громадський діяч Леонід  Андрощук і голова літоб’єднання Євгенія Поліщук.

Традиційно для засідань літературного об’єднання, зустріч відбувалась вільно і невимушено. Учасники ділились своїми думками з приводу ролі поезії в житті людини, процесу її творення, розповідали про себе, про свої перші творчі проби пера, зачитували вірші. Ліцеїсти уважно слухали, аплодували, задавали питання, цікавились з якою метою створено літоб’єднання, наскільки часто і де збираються його члени. А найбільші сміливці, їх «вирахували» за блокнотиками, які ті тримали у своїх руках або на парті перед собою, навіть наважились поділитись своєю творчістю. Так, свої вірші ліричних і патріотичних мотивів зачитали Віктор Хроновський, Андрій Бойко, Сергій Мілевич. Учасники літоб’єднання гарно і високо оцінили поетичне слово ліцеїстів. Олесь Ундір дав їм кілька творчих практичних настанов, поділився своїми секретами майстерності. Євгенія Гембаровська порадила продовжувати писати, необов’язково для всіх, адже є дещо особисте, що пишеться часом тільки для себе, головне – довіряти собі і творити.

На завершення ліцеїстам був вручений вітальний лист з нагоди Дня Збройних Сил з авторськими побажаннями від членів літературного об’єднання. Господарі подякували учасникам за такий творчий натхненний візит, запрошували ще проводити подібні заходи, а вітальний лист обіцяли зачитати наступного дня на лінійці. Приємно, що вихованці такого закладу, попри посилену військово-фізичну підготовку, знаходять час для творчості і не соромляться щирого поетичного українського слова.

Євгенія ПОЛІЩУК

№51 від 13 грудня 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 254 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]