Понеділок

22.04.2019

03:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Не знаєш броду – не лізь у воду!

Літо – це період активного відпочинку, адже з’яв­ля­єть­ся можливість засмагнути, покупатися у водоймах – річках, озерах. Але потрібно пам’ятати, що цей час інколи приносить не лише радощі, а й прикрощі. Іноді задоволення від купання може обернутися справжньою трагедією, пов’язаною з травматизмом і загибеллю людей. Гинуть дорослі, які знають про правила поведінки на воді; гинуть і діти, які беззахисні в небезпечній ситуації. 

Загалом із початку 2015 року на території Рівненської області загинула 21 людина, з них три дитини.

Вода не пробачає халатності і легковажного до неї ставлення. Відпочиваючи на водоймі, необхідно знати і виконувати прості правила безпечної поведінки:

1. Насамперед треба з’ясувати, чи можна взагалі купатися в цьому озері (ставку, річці) – чи достатньо чиста там вода. Інакше можна підхопити якусь інфекцію і лікуватися все літо.

2. Ніколи не купайтеся наодинці в незнайомому місці. Потрібно пам’ятати, що найбезпечніше купатися у спеціально відведених місцях масового відпочинку на воді. Як правило, ці місця перебувають під спостереженням рятувальників. Та й дно в цих місцях безпечне – там немає залишків арматури, скла чи каменів.

3. У холодну воду заходьте повільно, особливо якщо це перше ваше купання у сезоні. Інакше може взяти судома, закрутитися голова.

4. Не пірнайте і не стрибайте з обриву у воду – під водою можуть бути предмети, через які можна поранитися.

5. Якщо ви погано плаваєте, тримайтеся ближче до берега. Так, щоб у будь-який момент можна було торкнутися ногами дна. Якщо ви тільки вчитеся плавати – не заходьте глибше, ніж по пояс.

6. У разі, коли звело ногу судомою, зробіть глибокий вдих, пірніть на секунду під воду, міцно вхопіться рукою за великий палець ноги і сильно потягніть на себе ступню. Тягніть, доки нога не випрямиться повністю.

7. Ніколи не кличте на допомогу жартома – іншим разом, коли допомога дійсно знадобиться, всі подумають, що ви знову жартуєте.

Черговий раз хочу звернутися до батьків, тому що статистика загибелі дітей невблаганно зростає. Виховання самостійності у дитини – це справа, звичайно, хороша, однак, не варто зайвий раз спокушати долю і залишати дитину одну біля водойми. Діти, залишені батьками наодинці, найчастіше потрапляють у небезпечні ситуації, з яких не завжди можуть самостійно вибратися.

Перше правило для батьків – пильність. Якщо ваша дитина ще не вміє плавати, то ви повинні весь час тримати її в полі зору. Навіть залишаючи одну на березі будувати будиночок з піску, доглядайте за нею. На пляжі, зазвичай, грається багато дітей старшого віку, які у веселій грі можуть випадково зіштовхнути молодшого у воду. Тому бажано вибирати місця для відпочинку більш спокійні.

Звертаюся до всіх мешканців Острога і району з переконливим проханням суворо дотримуватися елементарних правил поведінки на воді та не залишати дітей без нагляду. Правила поведінки на воді написані не для галочки, а людськими життями. Їх дотримання дозволить уникнути нещасних випадків під час купання!

Володимир ЗАВЕРУХА,
​начальник Острозького міськрайонного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській област

№ 29 від 18 липня 2015 р. Категория: Безпечна життєдіяльність, надзвичайні ситуації, робота МНС | Просмотров: 249 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]