Субота

20.04.2019

19:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Незгасний смолоскип, що освітлює нам життя

Щорічно 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене за рішенням профільної Міжнародної ради з питань дитячої книги. Датою святкування цього дня був обраний день народження Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарів дітей багатьох поколінь. Основна мета свята полягає в пропаганді дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини.  

Є багато див на Землі, створених людиною. І книга – найбільше диво з див. Як незгасний смолоскип, освітлює вона все життя людині. Та зараз, в час новітніх технологій, книга відійшла на задній план. Не тільки у нас, в Україні, а й в інших державах світу виникла проблема нечитання книг, особливо дітьми. І ті, хто за це вболіває, стараються привернути увагу до книги.

Витоки дитячої літератури сходять до епохи, коли в Англії з’явився верстат і  У. Кекстон випустив 1477 року першу книгу англійською мовою. Серед його численних видань були байки Езопа і дотепний «Роман про лиса». У 1658 році чеський священик і педагог Ян Коменський опублікував першу книгу для дітей «Світ чуттєвих речей в малюнках» – підручник на латині з гравюрами. Упродовж XVII століття дітей навчали і виховували, в основному, по Біблії і книгах релігійного змісту. XVIII століття подарувало дітям два великих романи: «Робінзон Крузо» Д. Дефо і «Подорожі Гуллівера» Дж. Свіфта. У той же час і дітей, і дорослих однаково залучили дешеві видання народних казок, балад і переказів.

Початок золотого століття дитячої літератури відноситься до середини XIX ст. До цього часу нарешті визнали, що дітям, крім підручників і релігійних творів, потрібні власні книжки. Дивно, але література для дітей часто приводила у захват і дорослих. Сама королева Великобританії зачитувалася «Пригодами Аліси в Країні чудес» Л. Керрола, насолоджуючись вільною грою фантазії та гумору. Але й казки ніхто не відміняв. І найвидатнішим казкарем на всі часи, напевно, залишиться Ганс Християн Андерсен.

Двадцяте століття подарувало юним читачам Пітера Пена, Мері Поппінс, Старого  Хоттабича, Гаррі Поттера і багатьох інших чудових героїв. Ось уже понад півстоліття діти і дорослі зачитуються трилогією «Володар кілець» Дж. Р.Р. Толкієна.

Книги живуть вічно. Це безперечний факт для тих, хто любить читати, відкриваючи кожен день щось нове, збагачуючи свій інтелект яскравими барвами, новими ідеями і прописними істинами. Книга ніколи не втратить своєї актуальності. Головне:мати бажання читати, вчитися робити висновки і цінувати творчість тих, хто формує для дітей літературний світ.

Книга вчить нас розуміти, цінувати працю дорослих, допомагає обрати шлях y житті. У багатьох відомих людей у житті були книги, які вони любили понад усе. Герої цих книг надавали їм сили, натхнення, допомагали виховувати волю, формували характер справжньої людини.

Наші любі діти, товари­шуйте з бібліотекою і книгою, виробляйте в собі звич­ку читати щодня.

Алла БАЗАН, завідувач міської бібліотеки для дітей

№14 від 29 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 340 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]