П'ятниця

24.05.2019

16:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Ніч в музеї» була цікава для всіх

Останнім часом у всьому світі стало популярним влаштовувати акцію «Ніч в музеї». В Острозі уже втретє проводили такий захід, коли відвідувачі оглядали експозиції у вечірній час. 18 травня, напередодні Міжнародного дня музеїв, всі бажаючі мали можливість ознайомитись із підземеллями Національного університету «Острозька академія» та відчути атмосферу давнього монастиря капуцинів. 

Безкоштовна екскурсія почалась із заходом сонця та проходила до пізньої ночі. Гості пройшли по території колишнього монастиря, куштували давні страви капуцинів та пили лікувальний бальзам. Монахи розповідали про історію, життя та побут капуцинів, які колись проживали у монастирі, де тепер знаходиться Острозька академія. Були там звичайні послушники, які проводили час, відбуваючи покарання та збираючи овочі. Лікар розповідав про лікувальні трави та настоянки, рецепти яких монахи тримали у суворій таємниці. Всі мали можливість послухати монаха-музиканта, який виконував мелодію на сопілці, що є незвичним для капуцинів, єдиних із католицьких орденів, які не використовували музику під час богослужінь.

Відвідувачі також дізнались багато містичних історій про привидів, які, згідно з легендою, мешкають у підземеллі, та особисто бачили одного. Одну із таких історій записав у своїх працях М. Костомаров, який був свідком подій у ХІХ столітті, коли солдати царської армії розграбовували поховальні приміщення.

– Розбивши крипту, де вже 200 років була похована пані Сосновська, солдат побачив, що тіло її було молодим та виглядало так, неначе жінка просто спить. Він почав зривати її дорогоцінності, і тієї ж миті вона потемніла і розсипалась в прах, – розповіла екскурсовод Ольга Антощенко.­

Після підземель, всі пройшли до храму та монастирської бібліотеки, де також дізнались історію будівель та особливості роботи кожного з монахів. Екскурсія закінчилась в студентському парку, де капуцин-астроном давав кожному поглянути у телескоп на планети Венеру та Юпітер, хоча хмарна погода часом і закривала їх.

На екскурсії були студенти, острожани та гості міста, які приїхали поглянути на академію. Всі були надзвичайно задоволені та залишали хороші відгуки.

Яна БИСТРИЦЬКА

№ 21 від 23 травня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 307 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]