Середа

24.04.2019

14:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Нині ВПУ, а колись ремучилище
Острог здавна славився своїми майстрами. Готували їх як умільці давнини, бравши учнів у підмайстри, так і в ближчі до нас вік. На жаль, не завжди ми знаходимо документи про ті чи інші виробничі учбові заклади. А вони існували: і в часи середньовіччя, і в новітні часи. Та про них обмаль відомостей. Значно більше збереглось матеріалів та даних про ремісниче училище. Воно було створено вже по Великій Вітчизняній війні.

Так, районна газета «Сталінський шлях» повідомляла, що 22 лютого 1948 року Острозьке ремісниче училище випустило 17 перших випускників, молодих спеціалістів, які успішно закінчили курс навчання з деревообробного фаху. Випускники були відряджені до обласного центру для відбуття додаткової практики, після чого були направлені на виробництво. Другий випуск був незабаром – у березні того ж року. А наступний за ним – у серпні. Було підготовлено: 19 ковалів, 49 слюсарів по ремонту автомобілів, 23 столярів-краснодеревців. Разом – 91 спеціаліста. З них відмінниками навчання було 23. Тому 20 випускників отримали з рук директора тов. Корнілова почесні грамоти Міністерства трудових ресурсів, 49 випускників одержали кваліфікацію 5-го розряду, решта – четвертого. Всі молоді спеціалісти були працевлаштовані у Рівному. Одразу ж почався набір нового контингенту у кількості 100 чоловік, для яких були створені всі необхідні умови для теоретичного та практичного навчання, яке розпочалось першого вересня. І вже готували автослюсарів навіть шостого розряду.

Крім навчання, учні ремучилища брали активну участь у різноманітних міських спортивних змаганнях, суботниках, недільниках, розчищенні вулиць від руїн війни, закладенні скверу імені 30-річчя ВЛКСМ, у будівництві мосту між двома частинами міста, інших цікавих заходах.

Згодом ремучилище було закрите. Але якраз через 20 років було прийняте рішення про створення в Острозі ПТУ-13, яке згодом «злилося» з новоствореним СПТУ-28, і нині це об’єднання називається ВПУ. Але це, як кажуть, вже зовсім інша історія. Очевидно одне: Острог і надалі є містом, де готують професіоналів, майстрів своєї справи.

Олександр ГЛАДУНЕНКО
Просмотров: 377 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]