Середа

24.04.2019

15:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Нове у процедурі призначення допомог при народженні дитини
Кому надається допомога.

Допомога при народженні надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.

Куди і коли звертатися за допомогою.

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації). Разом з тим допомогу можуть призначити і за місцем фактичного проживання, але для цього необхідно буде надати довідку про неотримання цієї допомоги за місцем реєстрації. А отже у будь-якому випадку необхідно буде звернутися у відділ соціального захисту за місцем реєстрації.

Якщо подружжя зареєстровані за різними місцями проживання, то в цьому випадку при оформленні допомоги необхідно буде тому члену подружжя, який зареєстрований не за місцем отримання допомоги, отримати довідку про неотримання цієї допомоги за місцем своєї реєстрації.

Важливо: звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.­

Перелік документів необхідних для отримання допомоги.

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інший документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

– заяву, яка складається за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 р. за № 96. Така заява заповнюється безпосередньо у відділі соціального захисту населення;

– копію свідоцтва про народження дитини. (У випадку народження мертвої дитини допомогу при народженні не призначають);

– витяг з Державного реєстру актів громадянського стану про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з її народженням. Цей витяг надається відділом реєстрації актів громадянського стану. Або подається довідка для призначення допомоги при народженні, яка надається виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради. Жінки, які постійно проживають на території України, але які народили за кордоном, надають видану компетентним органом країни перебування і легалізований в установленому порядку в Україні документ, який засвідчує народження дитини, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України. (Потрібно зазначити, що у окремих випадках відділ соціального захисту населення за узгодженням з Міністерством соціальної політики може призначити допомогу на підставі дублікатів вищезазначених документів);

– копію рішення про усиновлення, опіку – подають лише опікуни;

– довідку про склад сімї і копію свідоцтва про народження кожної дитини, яку включають при визначенні розміру допомоги. Ці документи подають особи, які звертаються за призначенням допомоги при народженні другої і наступної дитини.

Умови припинення виплати допомоги.

Позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмова отримувача допомоги від виховання дитини; нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень; перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; смерті дитини; смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу. Потрібно зазначити, що рішення про припинення не є кінцевим і виплату допомоги при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини і її усиновлення). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

Важливим є те, що контроль за цільовим використанням допомоги і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється головними державними соціальними інспекторами і державними соціальними інспекторами органів праці та соціального захисту населення разом з управліннями (відділами) у справах сім’ї та молоді, службами у справах дітей і органами опіки та піклування шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, вибіркового обстеження окремих сімей. У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, що призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.

Також у випадку невідвідування матір’ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до одного року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини.

Розмір допомоги при народженні.

Допомога при народженні виплачується у розмірі, який залежить від того, яка по рахунку дитина у сім’ї – перша, друга, третя… Також розмір допомоги залежить від дати народження.

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2011 р., буде надаватися у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину – 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 72 місяців рівними частинами.

Важливо зазначити, що допомога при народженні дитини нараховується у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено такі розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років: з 1 січня – 972 гривні; з 1 грудня – 1032 гривні.

А отже у 2013 році розмір допомоги при народженні першої дитини (при відсутності змін у законі про бюджет розмірів затверджених прожиткових мінімумів) буде складати: з 1 січня – 29160 гривень, з яких 9720 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців; з 1 грудня – 30960 гривень, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців.

Розмір при народженні другої дитини (при відсутності змін у законі про бюджет розмірів затверджених прожиткових мінімумів) буде складати: з 1 січня – 58320 гривень, з яких 9720 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців; з 1 грудня – 61920 гривень, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців.

Розмір при народженні третьої і кожної наступної дитини (при відсутності змін у законі про бюджет розмірів затверджених прожиткових мінімумів) буде складати: з 1 січня – 116640 гривень, з яких 9720 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 72 місяців; з 1 грудня – 123840 гривень, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 72 місяців.

Потрібно зазначити, що допомога при народженні дитини призначається опікуну на кожну взяту під опіку дитину у розмірі, установленому при народженні першої дитини. А у випадку якщо дитину (на яку призначають допомогу) влаштовано у дитячий заклад на повне державне утримання, допомога призначається і виплачується також у розмірі, встановленому при народженні першої дитини. Гроші при цьому перераховують на відкритий у банку рахунок дитини.

Чи залежить розмір допомоги на другу дитину від того, коли народилась перша дитина?

Не залежить. Визначаючи розмір допомоги, беруть до уваги кількість новонароджених і усиновлених дітей (у тому числі вже померлих), які знаходились до народження дитини на утриманні особи, якій призначається допомоги, її чоловіка (дружини). Водночас не враховуються повнолітні діти чоловіка, яких дружина не всиновлювала.

Розмір допомоги у випадку, якщо жінка народила другу дитину, але раніше відмовилась від виховання першої дитини:

Допомогу призначають і виплачують як на першу дитину, оскільки при підрахунку кількості дітей не враховують, зокрема тих, від виховання яких вказана особа відмовилась, а також переданих на виховання іншій особі.

Розмір допомоги у випадку народження двійні.

При народженні двійні або більшої кількості дітей кожна дитина з їх числа вважається наступною. А отже при народжені двійні на першу дитину буде призначена допомога як на першу, на другу, як на другу.

Жінка, яка вийшла заміж вдруге народжує дитину. В сім'ї вже є двоє дітей чоловіка (або її діти) від першого шлюбу. Який буде розмір допомоги?

В цій ситуації розмір допомоги буде виплачений як на третю дитину.

Жінка, яка у другому шлюбі, народжує. У неї є двоє дітей, яких виховує батько (перший чоловік). Який буде розмір допомоги?

Допомогу буде виплачено, як на першу дитину, оскільки при визначені розміру допомоги не враховують дітей, від виховання яких особа відмовилась, а також дітей, які передані на виховання іншій особі.

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги при народженні.

Закон України «Про Державну допомогу сім’ям з дітьми», Закон України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».

Галина ПЕРЛОВСЬКА, начальник відділу допомог та субсидій
№14 від 6 квітня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 476 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]