Субота

20.04.2019

07:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Нові правила реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень

12 лютого 2014 року запроваджені нові правила реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.  

Набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. № 868 «Про затвердження Порядку державної реєстрації  речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно», де, зокрема, вказано:

 «У 2014 році державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень буде здійснюватись за новою – удосконаленою та спрощеною   процедурою, що сприятиме наданню якісних адміністративних послуг як юридичним, так і фізичним особам. Зайві перепони, які спостерігались раніше у цій сфері, буде знято».

У Мінюсті також назвали 7 основних змін у правилах реєстрації нерухомості, які слід очікувати у новому Порядку державної реєстрації  речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно»:

1. З’явиться альтернатива при поданні документів для проведення державної реєстрації прав – як шляхом безпосереднього звернення заявником, так і шляхом надсилання поштою чи кур’єрською службою замість існуючого досі безпосереднього звернення за­явника.

2. Проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і правонабувач (досі подавались дві різні заяви).

3. Проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну втрачених, пошкоджених чи зіпсованих свідоцтва про право власності на нерухоме майно чи державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 1 січня 2013 року (на цей час вказана процедура значно ускладнена у зв’язку з відсутністю належного нормативного обґрунтування);

4. Спрощення порядку проведення державної реєстрації прав на новозбудований або реконструйований об’єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб ( розмежовано перелік документів, які має подавати особа, що залучала кошти (забудовник), та безпосередньо інвестор).

5. Забезпечення проведення державної реєстрації права власності на новозбудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому та про повне внесення пайового внеску.

6. Забезпечення проведення державної реєстрації права державної та комунальної власності на об’єкти нерухомого майна, збудовані за «радянських» часів.

7. Надання можливості, у випадку відсутності відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, отримувати інформацію з реєстрів, що функціонували до 1 січня 2013 року.

Ілона Вольська, завідувач сектору  державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби  Острозького районного управління юстиції

№8 від 15 лютого 2014 р. Категория: Корисне | Просмотров: 265 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]