Субота

20.04.2019

19:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Новий, економний і значно потужніший…
Те, чого так довго чекали острозькі комунальники, – нарешті сталося. Вперше за останні десять років їхній автомобільний парк поповнився новим сучасним сміттєвозом. Він буде не тільки потужнішим, але й економнішим у порівнянні зі старими автомобілями на базі ГАЗ-53 та ЗІЛ-130.  

Сміттєвоз білоруського виробництва МАЗ-5902А2-390 (КО-449-33) прибув до Острога в середу, 3 липня. Не без гордості директор ОКП «Водоканал» Іван Войтов каже, що такий автомобіль є однією із останніх розробок білоруських автомобілебудівників. Він, мабуть, на Рівненщині поки що є лише в Острозі. Новий сміттєвоз за один раз може перевезти 18,5 кубометрів твердих побутових відходів, що приблизно дорівнює чотирьом-п’ятьом автомобілям ЗІЛ та ГАЗ. У нього можна завантажити приблизно 40 контейнерів сміття.

Планується, що новий сміттєвоз замінить на маршруті старий ЗІЛ і буде працювати разом із автомобілем ГАЗ. Останній – зручний тим, що є такі місця, де потрібні малі габарити. А МАЗ із його довжиною 7 м 65 см і висотою 3 м 75 см – не всюди «протиснеться».

Іван Григорович каже, що від експлуатації нового автомобіля очікується економія, перш за все, пального – близько 20 відсотків. Крім того, старі автомобілі часто виходили із ладу. Доводилося часто міняти деталі, що також «влітало в копійку», були нарікання на несвоєчасне вивезення сміття. Таким чином, завдяки новому автомобілю має покращитись ще і якість роботи комунальників.

Директор ОКП «Водоканал» каже, що процедура придбання була тривалою. Вона розпочалася ще минулого року. Спочатку оголосили, а потім провели тендер. Серед п’ятьох учасників переможцем була визнана фірма «УкрЄвроМАЗ». Саме у неї за 631 700 грн. придбали новий сміттєвоз.

– Новий автомобіль має ряд переваг, у порівнянні зі старими, які ми експлуатуємо, – розповідає Іван Григорович. – Перш за все, він виготовлений на заводі, який славиться якістю своєї продукції. Придбаний нами сміттєвоз призначений для механізованого завантаження зі стандартних контейнерів ємністю 0,75 кубометрів твердих побутових відходів, їх ущільнення, транспортування та механізованого розвантаження у місцях утилізації. Ряд нових технічних рішень, розроблених і застосованих у конструкції сміттєвоза, дозволяють значно поліпшити експлуатаційні показники машини. Високоякісне фарбування всіх вузлів і деталей до збірки у поєднанні із суцільними зварними швами запобігає утворенню корозії і забезпечує надійність та довговічність металоконструкцій. Сміттєвоз зібраний на базі автомобіля МАЗ-5337А2, який добре себе зарекомендував на дорогах України і світу. Тож сподіваюся, що він буде довго і надійно працювати у Острозі.

Те, чого так довго чекали острозькі комунальники, – нарешті сталося. Вперше за останні десять років їхній автомобільний парк поповнився новим сучасним сміттєвозом. Він буде не тільки потужнішим, але й економнішим у порівнянні зі старими автомобілями на базі ГАЗ-53 та ЗІЛ-130.

Іван МОЧЕРНЯК
№28 від 13 липня 2013 р. Категория: Благоустрій і комунальна сфера | Просмотров: 304 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]