П'ятниця

26.04.2019

16:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Новий рік святкуємо цивілізовано

Традиція прикрашати під Новий рік ялинку має глибоке коріння. Древні землероби вірили, що вічнозелені дерева сприятливо впливають на врожай. Особливо ця традиція розвинулася в германських народів. Саме там і зародився звичай заносити в дім ялинове гілля. Пізніше почали ставити в будинку цілу ялинку, прикрашати її й освітлювати свічками.

В Російській імперії новорічну ялинку запровадив Петро I напередодні 1700 р. У теплих країнах замість ялинки прикрашають інші дерева: на Кубі – пальму, в Японії – бамбук, сосни, вишні, сливи. В історії слов’ян були періоди, коли з певних причин було заборонено використання хвойного дерева як атрибуту Нового року, але це були зовсім короткі проміжки часу. Можливо, сьогодні настав час, коли варто переглянути своє стереотипне ставлення до того, що Новий рік обов’язково святкувати з живим хвойним деревом? Саме на розв’язання цього питання була спрямована проектна діяльність у нашій школі. Девізом проекту стали слова «Новий рік святкуємо цивілізовано».

Діяльність включала в себе декілька напрямків: прикрашання оселі на Новий рік, «стан» шлунку на новорічні свята; рівень культури поведінки. Першим етапом стала пошукова діяльність старшокласників над теоретичною частиною проекту та складання інформаційно-агітаційних листівок з подальшою їх презентацією учням школи. Учні старших класів доводили, як, коли, скільки і чого варто споживати у новорічні свята і від яких продуктів слід відмовитись, щоб забезпечити хороший настрій для реалізації святкових традицій Різдва. Десятикласники дослідили з екологічної та економічної точки зору практичність використання живої ялинки на Новий рік і винесли вердикт: «Це не екологічно, не економно, не гуманно, егоїстично і не сучасно!». Шестикласники практично довели, чим ефективно і естетично можна замінити живе ялинкове дерево. Свої ідеї вони втілили у доробках та композиціях, які виготовили з різноманітних матеріалів: картону, ниток, пластику, цукерок та їх обгорток, дроту, тканини, пап’є-маше тощо. Презентували учні свої вироби на шкільній виставці. Найкращі роботи були відібрані на обласну виставку-конкурс «Новорічний сувенір».

Болючим питанням для молодих людей є їх поведінка під час свят, зокрема, з піротехнічними пристроями. Тому проводилась агітаційна робота, щоб підтримати ініціативу багатьох міст України і провести Новий рік без феєрверків.

Ми закликаємо і вас приєднатися до цивілізованого святкування Нового року у гарному настрої і здоров’ї. Змініть свої звички і зробіть країну кращою!

Тетяна ДЯЧУК,
вчитель біології Острозької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

№52 від 20 грудня 2014 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 292 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]