Четвер

25.04.2019

00:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Новомалинська Любава»: як це було
Перший обласний молодіжний етнофестиваль «Новомалинська Любава» стартував у п’ятницю, 16 серпня, та завершився понеділковим ранком, 19 серпня. Чотири дні цікавого, активного, змістовного та здорового відпочинку пролетіли як один. На ньому побували й острожани.   


Розпочався фестиваль ще в Острозі. В районному Будинку культури 16 серпня відбулось урочисте відкриття свята за участі голови Острозької райдержадміністрації Василя Думи, голови Острозької райради Рустама Хутиза та депутата Острозької міської ради, голови громадської організації «Ліга Острозького самоврядування» Бориса Гловацького. Вони наголосили на тому, що учасники фестивалю мають унікальну можливість доторкнутись до історії та глибше розкрити зміст найбільших загальнолюдських цінностей, які пропагують організатори. Ведучими свята стали відповідальний секретар організаційного комітету, кандидат філологічних наук, керівник літературної студії «Любисток» Алла Матчук та Галина Вокальчук. Офіційна частина була невеликою, усім кортіло якомога скоріше поринути в атмосферу свята та вирушити на природу. Тому одразу по її завершенню, учасників автобусами доправили до Новомалина. Зареєстровані молодіжні команди (між якими упродовж вихідних мали відбуватись змагання, цього року фестиваль носив закритий характер) розташувались у наметовому містечку навпроти замкового майдану, а тренери, лектори та польова кухня – на території Новомалинської сільради. Особливе слово подяки від імені всіх гостей, учасників та організаторів фестивалю хочеться сказати головному спеціалісту відділу з питань сім’ї, молоді та спорту виконкому Острозької міськради Олександру Юрчуку, який на фестивалі виконував роль шеф-кухаря польової кухні та всім, хто смачно та ситно годував люд.

На розтаборування, відпочинок, знайомство та купання пішов майже весь перший день. Фестивальна програма почалась ввечері з вітань організаторів – прези­ден­та Острозького міськрайонного клубу «Здрав будь» Олега Швеця, начальника відділу наукової еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Дермансько-Острозький» Оксани Головко, та сільської голови Новомалина Лариси Козачук. Красу і силу українського бойового гопака продемонстрували учасникам фестивалю «Нетішинські джури», хлопці з дитячо-юнацької козацької організації при «Нетішинському козацькому полку Хмельниччини». З колоритними «оселедцями» та у костюмах з написами «Рабів до раю не пускають» вони першими заряджали гостей українським духом та налаштовували на потрібний лад. Одразу після їх виступу розпочалась презентація команд-учасників Етнофесту. У перервах між ними запальний настрій дарували гості з Галичини – гурт «Другий поверх» з улюбленими всіма відомими українськими піснями та власними, авторськими композиціями. Пізно ввечері відбувся конкурс підготовлених командами соціальних відеороликів та слайд-шоу «Я, моя сім’я, мій рід, моя земля». Переможцем стала «Еверест», збірна смт. Оженин, с. Вельбівно, с. Хорів та с. Могиляни.

Другий день фестивалю почався ранковою енергетичною зарядкою від Олега Швеця. Після сніданку учасники змогли сповна поринути в атмосферу фестивалю, змістовно та цікаво зорганізувати свій час. Розпочалась «Мозаїка майстер-класів». Паралельно проходили майстер-класи для хлопців та для дівчат, хоча деякі учасники «умудрялись» одночасно побувати навіть на тих, які йшли одночасно. З основами виживання в нестандартних умовах ознайомлювали юнаків Андрій Гулько та Сергій Стоцький. Вони ділились власним досвідом, розповідали маленькі хитрощі, як, наприклад, добути мінімальну необхідну кількість питної води, як налаштуватись психологічно та як навики виживання можуть допомогти у повсякденному житті. У цей же час дівчат навчали мистецтву лікувати травами. Оксана Головко та Галина Кальчук розповідали як правильно збирати, сушити, заварювати лікарські трави та що ними можна лікувати. Наступною «парою» були: для хлопців – стрітворкаут, а для дівчат – техніка виготовлення вишитих оберегів від Лариси Бащук. І те, і інше захопило учасників. Одні – вправлялись на турніках, інші – з голкою та ниткою намагались створити для себе вишитий медальйон-оберіг. Вишивальниця Лариса Бащук також розповіла дівчатам як оздобити звичайні побутові речі вишивкою та показала приклади – власні роботи. Як долати перешкоди – не лише психологічні, а й реальні, фізичні – пояснював Андрій Гулько. Він провів майстер-клас по спортивному туризму та альпінізму. А дівчата в цей час вчились власноруч виготовляти ляльку-мотанку, яка вміє здійснювати бажання. Про історію, духовний зміст ляльки розповіли Олег Швець та Оксана Головко, а технічно вчила виконувати її Наталя Купцова.

Як швидко, цікаво та коротко розповісти про фестиваль навчила журналіст Олена Толочик. Після азів журналістики хлопці та дівчата з Сергієм Стоцьким пробували укладати власне генеалогічне дерево та вчились живопису за 20 хвилин. Здавалось би, останнє – щось з розділу фантастики. Однак, після вправ, які «розбудили» руки, учасники малювали багато цікавих образних малюнків. Цей майстер-клас закінчився чи не найвеселіше, бо вже за кілька хвилин всі учасники були з ніг до голови у фарбі, розмальовували одне одного. Як сказав тренер, по-іншому й бути не могло, адже мистецтво захоплює, воно покликане для того, щоб «збудити» нас та приносити задоволення.

По обіді почалась квест-гра «Новомалинський замок». Завдання для учасників були цікавими та пізнавальними – в основному побудовані на майстер-класах.

Другий вечір етнофесту цілком можна назвати літературним. Після поетичної хвилинки під керівництвом Алли Матчук, де свою творчість демонстрували учасники команд та бажаючі, вечірню казку для дорослих презентувала Громадська організація «Казкоманія» зі Львова. Її учасники подарували нове прочитання всім відомого твору Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц».

Ранок третього дня почався також зарядкою від Володимира Глущука, члена марафонської команди «Шрі Чинмой». Далі команди-учасники фестивалю відправились на екскурсію мальовничим Острозьким краєм. А для найменших гостей фестивалю та їх батьків «Казкоманія» підготувала сюрприз – кожне маля отримало в подарунок журнали «Янголятко». Весь ранок, аж до обіду, діти з активістами організації Романком Лапудою та Яною Юр’євою читали твори Всеволода Нестайка, була також презентована їх власна авторська казка «Горобець та Корівка». Потім улюбленими казками ділились діти. Після казок прийшов час активного відпочинку, тож діти на чолі з Романом та Яною грали у веселі рухливі ігри. Малюки не відпускали львівських гостей і після обіду.

Третій вечір фестивалю був козацьким. Команди змагались у спритності, вправності та силі. Серед вправ були бої мішками з соломою, перетягування каната, перегони на возах, вільна боротьба, гра «Вихопи палицю». На завершення учасники фесту відпочивали на запальній етнодискотеці.

Четвертий день вже традиційно розпочався з гімнастики, яку проводив Сергій Стоцький. Цей день був сумним і дещо неприємним для всіх учасників фестивалю, адже свято закінчувалось і потрібно було повертатись назад, у будні. В понеділок відбулось урочисте закриття фестивалю, прийняття ухвали Етнофесту «Новомалинська Любава» та розтаборування учасників.

Паралельно з фестивалем відбувався Всеукраїнський семінар-практикум «Я, моя сім’я, мій рід, моя земля». В його основу покладено надбання самобутньої культурної спадщини українського народу, втіленої в давніх оздоровчих, психофізичних та духовно-прикладних практиках. Майстер-класи проводили Володимир Глущук, Сергій Стоцький (письменник, художник, розробник авторських тренінгів), Петро Брездень (ведичний астролог), Олег Швець та Сергій Гончарук (інструктор, майстер рейкі).

Острожани були також «причетні» до свята. Серед команд Острог представляли учасники молодіжного руху «Стрітворкаут». Багато було острожан і серед тренерів та гостей свята. Острозька міська рада надавала посильну допомогу у проведенні фестивалю, зокрема, особисто допомагав перший заступник міського голови Віталій Ундір.

Вже від імені організаторів хочеться подякувати всім меценатам, спонсорам дійства, а це: О. М. Верцеха, Б. Б. Гловацький, О. В. Головко, В. В. Гриб, О. А. Дмитрук, В. К. Драчук, АКД «Світовир», ФГ «Новомалинське», М. А. Крук, А. Л. Матчук, Р. Р. Михайловський, М. Й. Муляр, В. В. Олішевський, Т. О. Пустовіт, О. М. Рибчук, О. В. Самойлович, Р. В. Свинарчук, П. І. Ягодка, О. Нікольський, М. М. Бендюк, Є. Трофимчук.

Наступного року організатори планують зробити фестиваль відкритим, більш масштабним та всеукраїнським. Бажаємо успіхів у їх нелегкій справі та дякуємо за змістовно та цікаво організовані вихідні, в яких мав змогу взяти участь кожен бажаючий.

Людмила ПАНАСЮК№34 від 23 серпня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 1622 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]