Субота

20.04.2019

20:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Новорічний етюд
Напередодні прийдешнього року була незвична теплінь для цієї зимової пори. Уже давно розтанув грудневий першосніг од яскравого сонця.  

Надвечір трішки похолодало. Студено і знобливо замжичило у передноворіччі. Нема снігів, морозу теж нема – і наче це не грудень, не зима.

…Уже вікна домівок яскраво засяяли гірляндами. Розмаїттям огнів запалали святкові ялиночки. Розпочалися вечірні приготування зустрічі Нового року і прощання зі Старим. Перестало дощити – і небо зазоріло. Серпиком світилася остання чверть Місяця. В оселях дзвеніли бокали: люди Старий рік проводжали, дякували йому за все добре, кожен спогадами гортав життєві сторінки, які ось уже відійшли у вічність.

Святковий передзвін опівночі… Перейдено з трепетом у серці невидиму межу між фінішем і стартом земного буття. Розпочалися новорічні-різдвяні свята. Казково манять острожців осяйні вулиці, дзвінкоголосий Майдан із ялинкою-красунею. Радіє-веселиться увесь сивочолий Остріг, який умить помолодів усією душею в обіймах Новоліття-2014.

Божим словом щиро славлю
Рік Новий перед Різдвом:
Торжествує Православ’я
І любов’ю, і добром.

Слава Богу! Слава Богу!
Ми зустріли Новий рік:
Хай осяє нам дорогу
Цвіт Господньої Зорі!

Барвами яскраво розквітли букети салютів на честь Новорічного свята. Небавом у святковому небі зійшов Новий Місяць, який стосяйним диском освітив новорічну Землю, благословенну Богом… Віддзвеніли і  відсіяли щедрі феєрверки в острозьких небесах. Відшумів майдан у центрі міста. Запанувала світанкова тиша, що перецвіла у першосічневий тихий ранок Нового року.

Приморозило… І раптом зі святкової висі посипали мільярди сніжних крупинок, які враз чорну землю застелили  наче білим полотном. І тої миті подумалося, що, мабуть, предвічний Бог землян благословив на чергове коло нового життя. І серед них – нас, острожан.

Остроже рідний! З Новоріччям
Тебе вітаю щиро я.
Хай радістю твоє обличчя
Гостям і мешканцям сія!
Аби вони жили у мирі,
Були здорові повсякчас,
Аби молились Богу щиро,
Щоб сяяв їм іконостас!

Олесь УНДІР
№2 від 11 січня 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 427 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]