Вівторок

23.04.2019

04:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Об’єднання могло початися з Рівненщини, але...

На місці цього матеріалу, мав бути на цю ж тему, але трохи інший і більш оптимістичний – «Об'єднання може початися з Рівненщини». Однак у середу – четвер, 19 – 20 листопада, поступила інформація, яка «поховала» багато надій. Тож спершу повернімося, так би мовити, до першоджерела. Наприкінці минулого тижня поступила дуже хороша звістка, про те, що у  четвер, 14 листопада, у Рівному представники п’яти конфесій – керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ КП митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок та його заступник Олександр Савчук підписали «Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву». 

У ньому зазначено, що всі православні церкви нашої області визнають та моляться за цілісну і єдину державу Україну, що вони виступають за створення Української помісної православної церкви, засуджують дії росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України і посягання на цілісність і державний суверенітет України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою, вони не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної незалежності згідно із законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Дізнавшись про таку резонансну і приємну подію, я попросив прокоментувати її благочинного церков УПЦ КП Острозького району, настоятеля Свято-Миколаївського храму о. Юрія. Він дуже схвально відгукнувся про підписаний  «Меморандум», назвавши його «...дуже важливим, який народжує у нас надії, що це починання набере більш ширшої та масштабної дії й стане всеукраїнським». На думку Юрія Лукашика підписаний документ має спинити різноманітні суперечки, які виникали впродовж усієї незалежності нашої держави. Він також говорив про важливість Меморандуму в тому плані, що йде вій­на на сході України і нам потрібна єдність.

Тодішній голова ОДА Сергій Рибачок (Президент задовольнив його заяву про звільнення з посади, яку він написав, підкорившись рішенню своєї партії) повідомив, що надсилає копії меморандуму в усі регіони держави та звертається до керівників адміністрацій, аби подіб­ну роботу вони провели і в себе. Для ЗМІ він зазначив, що процес узгодження документа був важким, над ним працювали більш, ніж півроку. «Не можна сказати, що хтось із представників церков виступав проти меморандуму чи засад у ньому, але були розбіжності навіть у певних словах і кожен наполягав на своїй версії. Можливо, створення єдиної української церкви також розпочнеться із Рівненщини, – зазначив в одному з інтерв'ю Сергій Леонідович. Однак не сталося...

У четвер, 20 листопада ЗМІ області (телеканали, Інтернет-сайти, газети) повідомляли, що УПЦ МП відкликає свої підписи під «Меморандумом». Спершу це зробив митрополит Варфоломій, звинувативши в порушеннях домовленостей прихильників УПЦ КП, які, на його думку, «…грубо порушують пункт № 4 «Меморандуму», в якому мова йде про припинення захоплень православних храмів, через 3 дні підписання «Меморандуму», а саме 16 листопада, зробили нові спроби захопити храми в селах Птича Дубенського району та Бадівка Острозького району...». Слідом за ним відкликав свій підпис і митрополит Анатолій «…Проявляючи братську солідарність…».

Мені, як хрещеному в 1969 році тоді священиком підпільної греко-католицької церкви, безмежно гірко, що подібний вчинок зробив і її представник. Я не можу зрозуміти ЧОМУ?.. Невже згадані вище церкви проти цілісності і єдності Україну, невже вони схвалюють дії клятої москалії, як агресора щодо захоплення території України, невже вони схвалюють розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення храмів однієї конфесії іншою (де факт захоплення?). Звісно, вони говорили і будуть говорити те, що їм вигідно, що саме вони «великі» патріоти і їх позиція найправильніша. На мою думку справа тут в іншому – згадані верхівки церков, які примусили рівнян знайти привід для відкликання свої підписів під Меморандумом, проти створення Української помісної православної церкви. Ще б пак, тоді багато хто з них втратить верховенство. Воно, таке бажане і прибуткове, належатиме одному, а не кільком. Із владою суттєво поменшає грошей. То ось де «собака заритий», і все інше не важливо. Голов­не піар, влада, гроші, а Україна, справжній патріотизм на останніх позиціях. Мені безмежно боляче, що ми знову блудимо між трьома соснами, що хороший намір знову на межі знищення. Хоча спростувати моє твердження не важко і ще не пізно – варто підписати подібний меморандум на найвищому рівні.  

«Замкова гора» готова надати газетну площу в наступному чи інших номерах представникам усіх православних церков для пояснення ситуації. Думаю, що кожен має здолати свій егоїзм заради єдності і цілісності нашої держави. Слава Україні!

Іван МОЧЕРНЯК

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 291 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 читач  
Не скоро буде об'єднання церков. Це утопія - ніхто не захоче ділитися владою. Надто вже догматичне нині християнство, особливо православна церква, а надто московська. З автором згідний

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]