Четвер

18.04.2019

19:22

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Оберігаючи минувшину
Здавна  людство зрозуміло – життєпис  держави, краю, народу потрібно збирати, шанувати та зберігати для нащадків. Спочатку при монастирях та церквах, а згодом у архівах том за томом накопичувалася і накопичується  документальна скарбниця кожного народу. Оберігають, опрацьовують, розкладають по поличках усе документальне надбання саме архівісти, виконуючи найголовнішу місію – збереження пам’яті для нащадків. Про їхню роботу розповідає начальник архівного відділу Острозької РДА Тетяна Ковальчук:  

– Завдяки праці архівістів теперішнє покоління знає кожну сторінку нашої минувшини: сумні – як голодомор та репресії, важливі – як проголошення незалежності, визвольні змагання різних років та століть, духовні – як вшанування пам’яті наших геніїв чи відзначення свят попередніми поколіннями. Тільки архіви дають можливість відчути дух історії, настрої попередників, об’єктивно усвідомити історичні події та факти. І цей духовно-історичний місточок між поколіннями допомагають прокласти працівники архівів.

– Які документи зберігаються в архіві?

– В архівному відділі Острозької РДА зберігаються документи 127 фондів (діючих і не діючих установ, організацій та підприємств міста і району): 7095 справ постійного зберігання і 2874 справи з особового складу.

Зважаючи на важливість збереження документів з особового складу ліквідованих установ та тимчасового зберігання архівних документів нагромаджених у процесі документування службових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб на території міста та району, що не належать до Національного архівного фонду, приділяється велика увага створенню сховища з централізованого тимчасового зберігання документів, та документів з особового складу ліквідованих установ, що не належать до Національного архівного фонду, але є необхідними для соціального захисту громадян в м. Острозі.

Невирішена доля документів ще багатьох ліквідованих підприємств, установ, організацій міста. Відповідальність за їх зберігання лягає на плечі усієї громади міста, на території якого працювали відповідні підприємства. Архівний відділ плідно співпрацює з керівництвом міської ради, зокрема міським головою О. Шикером. Сподіваємося і в майбутньому на порозуміння та плідну співпрацю.

– Очевидно, за необхідними документальними підтвердженнями і звертаються до вас громадяни?

– У 2012 році архівним відділом Острозької райдержадміністрації на особистому прийомі розглянуто 957 звернень від громадян, приблизно половина з яких – це звернення від жителів міста, або колишніх працівників установ м. Острога. За результатами розгляду звернень архівним відділом надано 895 архівних довідок, копій, витягів соціально-правового характеру, в тому числі 874 довідки з позитивним результатом. Найчастіше звертаються щодо розмірів заробітної плати, довідок про трудовий стаж, а також щодо підтвердження майнових прав на землю та нерухоме майно, підтвердження родинних зв’язків з метою отримання спадщини.

– Хто ще є вашими користувачами?

– Острог – місто студентів, тому саме вони становлять більшість користувачів, що працюють в читальному залі архівного відділу, проходячи дослідницьку практику та готуючи наукові роботи. Користувачами читального залу також є: краєзнавці, вчителі, учні, наукові співробітники музеїв, викладачі вузів, священики та пересічні громадяни. Послугами читального залу архівного відділу у поточному 2012 році скористалися 15 громадян України. Для користувачів у читальному залі видано 156 справ.

З метою популяризації документів Національного архівного фонду, що зберігаються в архівному відділі, у 2012 році проведено 9 екскурсій для студентів, учнів, працівників установ та організацій, користувачів архіву. Підготовлено 3 виставки архівних документів: «До Дня Перемоги», «Партизанськими стежками», «До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України». Ми запрошуємо всіх бажаючих для ознайомлення з експозиціями виставок архівних документів та архівними документами, що зберігаються у відділі. Додаткова інформація розміщена на веб-сторінці Острозької РДА.

– Дякую за розмову і напередодні професійного свята зичу плідної спів­праці, взаєморозуміння, оптимізму!

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
№51 від 22 грудня 2012 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 279 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]