Субота

20.04.2019

07:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Обговорювали проблеми і пропонували їх вирішення
У місті Українка Київської області 4-5 липня відбулась щорічна, вже VIII, конференція Асоціації малих міст України на тему «Малі міста як центр уваги реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні». Острог представляв перший заступник міського голови Віталій Ундір.  

Він розповідає, що у роботі представницької конференції взяли участь багато мерів та їх заступників зі всієї України, були також представники місцевого самоврядування із Молдови, Польщі, Румунії, які ділилися своїм досвідом життя малих міст. Захід був організований за підтримки Адміністрації Президента України, програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні», швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DesРro, німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, програми розвитку ООН в Україні.

Після реєстрації учасників відбулося відкриття конференції. Виступили і привітали учасників радник Президента України, керівник Головного управління конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, секретар Конституційної Асамблеї Марина Ставнійчук, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорій Семчук, президент Асоціації міст України, криворізький міський голова Юрій Вілкул, голова Асоціації малих міст України, віце-президент Асоціації міст України, Українківський міський голова Павло Козирєв. Але, на жаль, перші три названі особи покинули конференцію, не вислухавши представників місцевої влади про проблеми малих міст. Це обурило багатьох і дехто звертав увагу на цей факт.

Роботу конференції було розділено на секції – основні завдання проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; практичні підходи до реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади; досвід проведення реформи місцевого самоврядування в країнах Європи: роль асоціацій органів місцевого самоврядування; діяльність Асоціації малих міст України та секції малих міст Асоціації міст України; посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні, а також відбувся «круглий стіл» на тему «Методологія оцінювання та затвердження індикаторів ефективності управління». На них модераторами були представники Ради Європи, керівники міста, члени міськвиконкому.

– Із того, що я побачив і що почув, можу зробити висновок: проблеми у всіх малих міст однакові, – розповідає Віталій Олександрович – Про це говорили як представники східних областей (особливо Донецької та Луганської), так і західних. Склалося враження, що перші більш налаштовані критично, ніж ми. Всіх сьогодні найбільше хвилює складна ситуація із казначейським обслуговуванням місцевих бюджетів, коли місяцями не проплачуються кошти за роботи та надані послуги.

Віталій Ундір каже, що на завершення своєї роботи конференція прийняла резолюцію, в якій йде мова про те, що малі міста мають багато проблем. Вони фактично перейняли на себе вирішення усіх проблем медичного, культурного, соціального та освітнього обслуговування мешканців сільських територій навколо міст через закриття або скорочення мережі бюджетних установ міст і сіл. Учасники VIII щорічної конференції малих міст України підтримали проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; звернулись до Кабінету Міністрів України із проханням на виконання рішення Ради регіонів від 21 березня 2013 року передбачити при формуванні бюджету на 2014 рік фінансування Державної цільової програми підтримки соціально-економічного розвитку малих міст на 2011-2015 роки, а також повною мірою реалізації положень статті 24-1 Бюджетного кодексу України щодо розміру та використання Державного фонду регіонального розвитку; запропонували Верховній Раді України для вирішення надзвичайно складної ситуації з казначейським обслуговуванням місцевих бюджетів внести зміни до Бюджетного кодексу України, яким передбачити надання права органам місцевого самоврядування обслуговуватись у тих банківських установах, які мають державну частку в статутному капіталі за доходами та видатками, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, а також по бюджету розвитку; встановити чіткі терміни виконання платіжних доручень місцевих бюджетів – не більше 1 операційного дня за захищеними статтями видатків та не більше 2 операційних днів за незахищеними статтями видатків. Встановити пеню у розмірі 5% та штрафи для посадових осіб у розмірі 1% від суми платежів за кожний протермінований день; для уникнення дефіциту коштів в органах казначейства здійснити розподіл єдиного казначейського рахунку на три рахунки: а) для коштів державного бюджету; б) для коштів обласних і районних бюджетів; в) для коштів бюджетів місцевого самоврядування, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів. Якщо б ці запропоновані конференцією пропозиції були реалізовані, то це б значно поліпшило ситуацію у малих містах і Україні в цілому.

Під час роботи конференції відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Конгресом місцевих влад Молдови та Асоціацією малих міст України і секцією малих міст Асоціації міст України. Віталій Олександрович каже, що познайомився із керівником Конгресу місцевих влад Молдови. Незважаючи на те, що це жінка-мер невеликого селища, яке нараховує близько 5 тисяч осіб, але організація, яку вона очолює, дуже потужна і до неї прислухаються в країні. Громадська організація наполегливо відстоює інтереси місцевого самоврядування. На її засіданнях виступають члени уряду країни, доповідають про свою роботу. Там ведеться конкретна розмова про роботу, яка б покращила стан справ у країні. Інколи Конгрес вдається і до радикальних дій, зокрема, пікетують Кабінет міністрів, щоб пролобіювати необхідні закони для місцевого самоврядування. Перший заступник міського голови запросив голову Конгресу місцевих влад Молдови до Острога для обміну досвіду та започаткування дружніх стосунків Острога із містами країни, яка багато в чому схожа на Україну.

 Мене цікавило, яке враження склалося у Віталія Ундіра про місто Українку, яка приймала учасників конференції. Він каже, що це місто енергетиків, яке виникло після спорудження Трипільської ТЕС. Воно у 2007 році відзначало своє 40-річчя. За кількістю населення воно невелике, трохи переважає Острог – більше 18 тисяч. Знаходиться Українка на ріці Дніпро, за течією нижче Києва на відстані 40 кілометрів. Українка дуже гарне місто, охайне, чисте, з розвинутою інфраструктурою. Там працює міський телеканал, виходить міська газета. Минулого року це міста стало переможцем конкурсу Ради Європи з обміну кращими практиками. Учасники конференції прослухали виступ керуючої справи міськвиконкому Катерини Проценко (за сумісництвом вона і виконавчий директор Асоціації малих міст України), яка говорила про покращення ефективності управління на місцевому рівні: діяльність Ради Європи та досвід м. Українка. Учасники конференції відвідали Центр муніципальних послуг міста. За словами першого заступника міського голови візит був цікавий і корисний, з побаченого можна взяти багато корисного для застосування його в Острозі.

Іван ГЛУШМАН

№28 від 13 липня 2013 р. Категория: Фінанси, податки і статистика | Просмотров: 365 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]