Субота

20.04.2019

07:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Обговорювали проблеми туристичної галузі
У п’ятницю в залі засідань міської ради відбувся «круглий стіл», на якому обговорювались проблеми розвитку туризму в Острозі та на Волині. Організатор заходу – Острозька міська рада – запросила до участі в ньому представників проекту «Волинь туристична», громадської організації «Братство ім. Князів Острозьких», туристичних фірм, підприємців міста – власників готелів та закладів харчування.  

Відкрив роботу «круглого столу» перший заступник міського голови Віталій Ундір. У своєму короткому виступі він привітав запрошених, подякував їм за те, що відгукнулися взяти участь у нараді і зазначив, що Острог вже є і має добрі шанси зміцнити свої позиції, як визначний туристичний центр не тільки в нашій області, але й Україні. Для цього необхідно працювати всім – владі міста, підприємцям, громадським організаціям, культурно-освітнім закладам. На жаль, поки що інфраструктура міста бажає бути кращою. Щоб вона покращилась, необхідно працювати, шукати шляхи вирішення проблеми і тоді місто стане таким як ми хочемо. Віталій Олександрович також зазначив, що сьогодні триває реконструкція парку ім. 40-річчя Перемоги, ведеться відновлювальна підготовча робота для реалізації проекту 2006 року по реконструкції площі ім. Івана Федорова. Ним передбачено створення галерей, як наземних, так і підземних навколо Замкової гори, перехід з них до замку. Там може бути картинна галерея, працюватиме «містечко майстрів» та багато інших.

Перший заступник міського голови зазначив, що аби місто стало привабливим для туристів потрібно, аби діяли цілеспрямовано, консолідували зусилля всі для досягнення мети. Одним із напрямків цієї роботи є участь міста в кількох перспективних проектах, зокрема «Волинь туристична», «Шлях Гедиміновичів», здійснюються контакти із представниками міст-побратимів Острога з Польщі, проводиться робота для налагодження тісної співпраці з такими містами як Моравський Берунь (Чехія), Гунденфінген (Німеччина) та ін. Серед іншого пропагуються об’єкти нашої культурно-історичної спадщини, «зелений» туризм, оздоровчі практики, направлено листи туристичним агенціям міст-побратимів із запрошенням їх представникам відвідати Острог для створення маршрутів цікавих для мешканців Польщі та інших країн.

Говорячи про «Шлях Гедиміновичів», Віталій Олександрович зазначив, що цей проект тепер динамічно розвивається. Суттєво розширилось коло його учасників, крім українських міст з’явились і білоруські міста, і литовські. В листопаді планується відвідання міським головою Острога литовського Каунаса, де відбудеться зустріч мерів українських міст із литовськими та білоруськими колегами. Там відбудеться діалог для покращення співпраці.

На завершення Віталій Ундір представив виконавчого директора проекту «Волинь туристична» Анастасію Гайдукевич. Вона розповіла, що проект існує вже кілька років, і він був презентований в найбільших містах краю, Острозькій академії, Пересопниці, а також Польщі, Росії. За її словами «Волинь туристична» – це унікальний сконцентрований об’єкт, який включає туристичні ресурси п’ятьох областей України, які мають спільні історичні корені – Волинська, Рівненська, Житомирська, Тернопільська, Хмельницька. Сьогодні розпочалася робота щодо втілення проекту в життя. Далі велась мова про Інтернет-портал проекту, напрямки розвитку туризму (історичний, культурологічний, сакральний, екологічний, активний), ключові об’єкти «Волині туристичної», віртуальні тури Волинню, буклети, книги, вказівники на туристичні об’єкти, зокрема Острога.

Розповідала гостя також про нові об’єкти туристичного бізнесу, проекти яких на стадії розробки. Першим було представлено автентичний етнопарк «Волинський майдан». Він має знаходитися поблизу Рівного біля великої транспортної магістралі, якою рухаються потенційні туристи до кордону і в глиб України. Він буде помітним, і мандрівники можуть там відпочивати, дізнаватися про інші об’єкти краю. На території близько 4 гектарів мають бути ресторани та інші об’єкти, які характеризуватимуть особливості куточків Волині (хати, ремесла, кухня, сувеніри, виступатимуть артисти). Другим об’єктом є парк-екстрім з широким колом різноманітних розваг. Це буде також майданчик для діяльності історичних реконструкторів. Поблизу Радивилова на міжнародній автотрасі планується створити етнопарк, який має спеціалізуватися на тематиці княжої і дохристиянської доби. Він зініційований мешканцями Радивилівщини, які хочуть створити новий цікавий туристичний об’єкт.

Виступаюча наголосила, що ці три проекти нові, перебувають в стадії розробки, відбувається пошук інвесторів, готуються бізнес-плани і т.д. Також планується відновлення відомого Тараканівського форту. Це унікальна фортифікаційна споруда, подібна якій є тільки у Франції. Він найближчим часом буде переданий із підпорядкування Міністерства оборони в комунальну власність. Там планують створити унікальний музей Першої світової війни, першу чергу якого планують відкрити до 100-ліття з часу початку тієї події. До речі, такі музеї є лише в кількох країнах Європи, Росії, а ось в Україні він може стати першим. Це може стати цікавою «фішкою» краю. Щодо Острога, то планується відкрити картинний проект «Рід князів Острозьких» та об’ємну діораму, які функціонуватимуть в рамках «Волинського майдану». Вже створені масштабні картини художниками Києва та інших міст. Але реалізація цього проекту відбуватиметься в другу та третю чергу створення «Волинського майдану».

В обговоренні питань виступали: голова товариства ім. Князів Острозьких Микола Бендюк, підприємець Борис Гловацький, керівники турфірм – «Волинські Афіни» Микола Криницький та «Рівне-турист» Оксана Тишко, власник піцерії і готелю Володимир Степанюк та ін. У своїх виступах, репліках, доповненнях вони наголошували на важливості встановлення на міжнародній трасі вказівників на туристичні об’єкти Острога, пропонували започаткувати розсилку смсок проїжджаючим через місто мешканцям інших місцевостей щодо туристичних об’єктів, говорили про групу в соцмережі «Острог – серце Волині», фінансування програм на розвиток туризму, необхідність створення «родзинки» міста, яка б зацікавили потенційного туриста, нагальну потребу подбати про вечірню програму перебування туристів в Острозі, створення тут майданчика для проведення культурних заходів, зокрема, історичних реконструкцій, проведення унікальних фестивалів, зокрема до 500-річчя битви під Оршею із рицарськими турнірами та європейської кухні, розроблення кількох варіантів туру вихідного дня в Острозі, проведення нічних екскурсій музеями міста та академії, написання грантів, які можуть сприяти розвитку туризму, створення оргкомітету для розробки туристичних програм, фінансові проблеми переважної більшості українців, поселення великих груп туристів в Острозі, облаштування міста та створення містечка майстрів, де можна було б продавати власну сувенірну продукцію і багато іншого.

Обговорення проблем розвитку туристичної галузі було жвавим і цікавим. «Круглий стіл» мав працювати годину, але натомість спілкування тривало майже дві години. Підбив підсумки перший заступник міського голови Віталій Ундір. Подякувавши присутнім за плідну роботу, він зазначив, що спілкування було цікавим і для влади, і всіх, хто взяв участь в обговоренні проблеми. Висували цікаві ідеї, які можуть бути втілені у близькому і далекому майбутньому.

Іван ГЛУШМАН

№43 від 26 жовтня 2013 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 427 | Добавил: Zamkova | Теги: Острог, Іван Глушман, Віталій Ундір, туризм, Замкова гора, Волинь туристична, Шлях Гедиміновичів, міська рада | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]