Понеділок

20.05.2019

06:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Обмінялися досвідом освітяни
Днями в Острозі побувала делегація освітян Гощанського району на чолі з начальником відділу освіти Гощанської РДА Олексієм Савоніком. Візит відбувався в рамках педагогічної естафети «Інноваційні горизонти освіти Рівненщини».

Гостей із Гощі зустріли начальник відділу освіти виконкому Острозької міськради Людмила Кухарук та завідуюча методкабінетом Наталія Маліванчук. Людмила Володимирівна ознайомила із структурою освітянських закладів, їх наповнюваністю, профільним спрямуванням.

Першим гості відвідали НВК «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія». Його директор Алла Параниця, гостинно привітавши колег, розповіла про важкі перші кроки створення закладу, набору учнів і сьогоднішній його зростаючий рейтинг. Гощанців цікавила наповнюваність класів, робота з батьками, залучення спонсорських коштів до ремонтних робіт у приміщенні, що дихає історією. Відповідаючи на питання, Алла Володимирівна зауважила, що ковані ворота гімназії зараз ремонтуються саме у Гощі, де пообіцяли навіть оздобити їх гербом закладу.

Про минуле гімназії у її музеї розповіла вчитель історії Лариса Конончук. Згадавши славних вихідців закладу, його знамениту легенду і знятий на її основі рівненським телебаченням фільм, вона передала слово випускниці Наталії Левчук. Дівчина є членом гімназійного науково-краєзнавчого об’єднання «Спадщина» і цьогоріч здобула І місце в області як кращий екскурсовод. Наталя презентувала гостям краєзнавчу екскурсію «Острозькі гімназійні традиції». Презентація стосувалась польського періоду функціонування гімназії, розповідала про колишній дрес-код, проведення іспитів протягом 3-4 годин для одного гімназиста, танцювальні дистанси, газету «Калоша». Гості із захопленням слухали і про те, як сьогодні трансформувались традиції закладу. На згадку про гімназію гостям подарували писанки та мазанки, майстерно виготовлені руками учнів.

Директор школи №1 Руслана Лазарчук розповіла гостям про особливості профільного навчання, кадрове забезпечення і навантаження вчителів, успіхи учнів закладу – переможців ІІІ етапу олімпіад. Відзначила тенденцію зменшення наповнюваності класів. Руслана Миколаївна поділилась досвідом роботи з батьками і гості з Гощі відмітили спільні тенденції. Також їх цікавили питання опалення школи і директор розповіла як це відбувається, скільки вартує.

Нова автономна котельня і її ефективність в дитсадку «Веселка» теж була предметом обговорення. Завідувач закладу Тетяна Угрин розповіла про її функціонування і особливості, гості поділились досвідом роботи своїх автономних котелень. Тетяна Ростиславівна показала групи дошкільного навчального закладу, спортивний і музичний зали, розповіла про проблеми адаптації дітей до садка і школи, досвід роботи з батьками і їх допомогу в оснащенні групових кімнат. Також розповіла про нещодавно проведене екологічне свято як інноваційну форму роботи і суттєву творчу допомогу батьків в його організації. Колеги-гощанці подарували садочку глобус Гощанського району і запросили до себе для обміну досвідом.

На завершення візиту Олексій Савонік висловив щиру подяку колегам і свої враження:

– Я по-доброму заздрю острозьким освітянам. Адже садочок «Веселка» тут дуже просторий і цікавий, і ви маєте їх два з філією. У нас він – один і переповнений. Просторо, цікаво і творчо у вашій гімназії. Наша, можливо, краще оснащена, але теж переповнена. Славно і з любов’ю працюють освітяни в Острозі.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 372 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]