Неділя

21.04.2019

22:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Ох рано встает охрана…»
Слова з усім відомого мультфільму «Бременські музики» не зовсім підходять працівникам державної охоронної структури в Острозі. Вірніше, зовсім не відповідають, адже охоронці, які бережуть спокій нашого міста, не лише жертвують своїм сном задля острожан. Вони сильні фізично й духом, невтомні, невсипущі та веселі люди.   

Спецпідрозділ групи затримання окремого батальйону міліції управління Державної служби охорони при управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Рівненській області – таку довгу та складну назву носить структура, яка є нічим іншим як державною службою охорони. Вона створена задля збереження цілісності об’єктів господарювання, охорони фізичних та юридичних осіб та попередження вчинення грабежу та інших правопорушень, що несуть за собою пошкодження майна. Іншими словами, під надійною протекцією чоловіків, які несуть тут службу, знаходяться банки, магазини, приватні квартири. Всього 79 об’єктів у місті. Служба працює також і у районі. Тому й по селах є певна кількість об’єктів. Фактично, попросити про те, щоб його дім чи офіс охороняли, може кожен. Для цього необхідно звернутись до керівництва структури в Рівне, там же визначать і ціну охорони об’єкта, залежно від розміру та ще деяких чинників (наприклад, кількості вікон). І ваш об’єкт охоронятимуть дві пари пильних очей щодоби. Всього чоловіків – шестеро, працюють вони позмінно. Поспілкуватися з нашими читачами, розповісти про службу, свої обов’язки люб’язно погодились Микола Шевчук та Юрій Стецюк. Вони працюють у цій структурі ось уже близько 3 років. Були часи, коли вона реформувалась, удосконалювалась, проводились експерименти над тим, як зробити її досконалішою та менш затратною. Врешті, вийшли на такий рівень, який мають зараз. Треба сказати, рівень хороший, високий.

– Попри те, що навіть в нашому невеликому місті є й приватні служби охорони, державна користується більшою популярністю та довірою, – діляться зі мною мої співбесідники. – Люди ще не звикли «сліпо» довіряти приватникам у таких справах, та й чи варто. Це ж не просто купівля-продаж послуги. Це інколи може бути навіть життя. Спокійніше, коли тебе та твоє майно оберігає людина фізично та морально підготовлена, себто міліціонер.  «Плюсом» є також те, що у нас є дозвіл на травматичну зброю.

До слова, думаю, це правильно, що зброю довіряють лише співробітникам міліції. Для того, щоб отримати право на неї, спочатку треба пройти курс навчання у спеціальній школі для міліції, тоді лишень дозволять.

Цікавлюсь, то чим допоможе приватна охорона, якщо зловмисники будуть налаштовані серйозно – і чую відповідь – «скрутить», доправить до міліції, (вони можуть допомагати собі гумовими кийками та наручниками). Тож яку структуру обрати – справа вибору кожного, важливо, що вибір є.

Крім забезпечення збереженості об’єктів, до обов’язків охоронника та охоронника-водія входить і знання ввіреної їм техніки та вміння її обслуговувати, ідеально знати територію міста та району, постійно удосконалювати свою професійну майстерність, а звідси – і підтримувати себе у відмінному фізичному стані.

– Як працює система охорони, і цікаво, як можна попередити злочин?

– Кругом по-різному дають про себе знати нам місця, які ми охороняємо. Тривожні кнопки, брелоки, сигналізація – все задля максимальної безпеки та комфорту острожан. Далі нам дається три хвилини для виїзду на об’єкт. Важлива швидкість реакції та постійне вміння бути напоготові. Щиро радує одне – «холостих викликів» значно, у рази, більше ніж «по справі». Адже нехай навіть заради них доводиться не спати, посеред ночі гнати машину на інший край міста, поспішати. Зате люди знають, що вони – в безпеці. Що жоден дзвінок, жоден сигнал про допомогу не лишиться непоміченим.

На згадку про спілкування для наших читачів зробили фото – щоб вони самі переконались, що не лише лагідне осіннє сонечко бабиного літа робить його світлим та теплим, а й усмішки кремезних, але щирих людей, які дбають про нас, навіть коли ми про це не знаємо.

Людмила ПАНАСЮК
№43 від 26 жовтня 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 260 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]