Вівторок

23.04.2019

21:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Олександр Дмитрук – заслужений працівник соціальної сфери
Свій 60-річний ювілей 28 грудня відзначає добре знана у місті людина, директор КЗ «Острозького психоневрологічного інтернату» Рівненської облради, заслужений працівник соціальної сфери Олександр Дмитрук. Незважаючи на те, що свого часу він змінив свою роботу, але завдяки наполегливості досяг вагомих результатів.  

Він корінний острожанин. Навчався в Острозькій СШ №1. Тоді активно відвідував Будинок піонерів, який знаходився на місці теперішньої першої школи. Займався у гуртках картингу та авіамоделювання. Сьогодні Олександр Андрійович пригадує, що у шкільні роки неодноразово брав участь у обласних і республіканських змаганнях. А перед тим разом із іншими учнями виготовляв міні-моделі літаків, машин та інші технічні пристрої, зокрема, гуртківцями були виготовлені мотосани для їзди по льоду, автомобіль на базі мотоколяски. Аби учасники гуртка могли це робити, заклад мав різноманітні верстати, інструменти. Це давало неабиякі знання і вміння, які пригодилися пізніше в дорослому житті. За потреби колишні гуртківці легко могли виготовити необхідну деталь на фрезерному чи токарному станку, зварювати метал.

Гуртківці виготовляли так звані кордові моделі, рідше радіокеровані. Важко було знайти деталі, матеріали, але їх у необхідних кількостях надавав обласний Будинок піонерів, зокрема, дерево сальзи – дуже легке і незамінне для моделей літаків із маленьким двигуном.

– Наше дитинство було цікавим і насичене різноманітними корисними заняттями, – розповідає Олександр Дмитрук. – Нас вчили багатьом корисним справам, які потім ставали в нагоді в дорослому житті. Найчастіше креслення ми брали із журналу «Моделіст-конструктор». Дещо самі придумували. Урочистий момент, підсумок роботи наставав тоді, коли готову модель випробовували. Якщо вона була виготовлена правильно, то вчилися нею керувати у повітрі, виконувати різноманітні фігури пілотажу. Хорошим керівником гуртка був Іван Юліанович Дечковський, який умів зацікавити учнів заняттями, допомагав порадами.

Учасники гуртка брали участь у обласних змаганнях. Там перемагали і тоді мали можливість тренуватися у селі Вороново (Гощанський район), де був ДТСААФівський аеродром. Там займалися також команди парашутистів, планеристів.

Навіть закінчивши школу, Олександр Дмитрук не полишав авіамодельний спорт – кілька разів був суддею на обласних і республіканських змаганнях. За це отримав високе звання судді І категорії. А ще у шкільні роки навчився грати на гітарі. Юнаком навіть грав у ресторані. Олександр Андрійович розповідає, що сьогодні колишні однокласники намагаються організувати зустріч двічі на рік. З теплотою вони згадують вчителів: Марію Лєщенко (перша вчителька), предметників – Івана Вовченка, Антона Новоселецького, Валентину Кондратенко та ін., своїх однокласників, шкільні роки.

В 1972 році герой моєї розповіді поступив до Рівненського інституту інженерів водного господарства на спеціальність інженер-гідротехнік. Після отримання диплому працював у сусідньому Шумському районі бригадиром дорожньо-будівельної бригади. Потім був заступником керівника міжгосподарського підприємства, яке займалося в нашому районі виробництвом яловичини і риби. Коли відбулося чергове реформування в сільському господарстві і колгоспи ліквідували, очолював ТОВ «Лівіна» та МП «Крок». У 1999 році був призначений директором Острозького психоневрологічного інтернату, де успішно працює і донині. Пригадуючи перші роки роботи, Олександр Андрійович каже, що спершу було дещо складно працювати, адже соціальна сфера має свою специфіку, а психоневрологічний інтернат і поготів. Було велике бажання працювати, тож швидко керівник увійшов у курс справи, вивчив специфіку роботи, проблеми. Додатково у 2007 році закінчив університет «Україна» за спеціальністю «Соціальна робота й психологія».

Дружина Галина Володимирівна, дочка, яка закінчила юридичний факультет Острозької академії і працює в Рівному юристом.

Олександр Андрійович розповів, що за час його роботи у закладі було запроваджено багато інновацій. Підсумком їх стало виготовлення теоретичної літератури із досвіду роботи. У 2008 році заклад працював по програмі Тасіс «Посилення міжнародних стандартів в наданні соціальних послуг». Тоді Олександр Андрійович був на семінарі в Англії. Там вдалося почерпнути багато цікавого і з’явились нові форми і методи роботи. Вони стосувалися майже всіх сторін життя у закладі – і поселення в інтернат, і вивчення долі нового підопічного, і оцінка початкового стану людини.

Одними з перших на Україні у Острозькому психоневрологічному інтернаті ввели посаду соціального працівника і психолога. Це також дало помітний позитивний результат. Велика увага приділяється в закладі дозвіллю підопічних. Директор інтернату каже, що нині вирішено питання із забезпечення харчуванням, проживанням, одягом, теплом. Тож нині колектив працює для збагаченням духовності своїх підопічних. Для цього у 2008 році збудували храм ім. Олександра Невського, який відвідують підопічні інтернату і навіть мешканці Межиріча та Острога. Того ж року Олександр Дмитрук був нагороджений орденом святого архістратига Михаїла УПЦ КП, через рік йому присвоїли високе звання – заслужений працівник соціальної сфери.

– Духовність сприяє одужанню і реабілі­тації хворих людей, – ділиться результатами своєї роботи Олександр Дмитрук. – У нас працює художня самодіяльність, взяли у практику організовувати для підопічних спортивні змагання. У кінці нагороджуємо призами. Це привносить у життя жінок задоволення від рухової активності, дає позитивний заряд бадьорості. Починають учасники змагань готуватися за тиждень до заходу. Мені приємно зазначити, що є відчутний результат – використання психотропних речовин скоротилося майже на 25 відсотків.

На завершення від колективу редакції і читачів хочемо привітати Олександр Андрійовича з ювілеєм, побажати йому міцного здоров’я, довгих років життя, творчої наснаги, нових ідей та здобутків.

Іван ГЛУШМАН
№53 від 28 грудня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 461 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]