Четвер

25.04.2019

00:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Олександр ШИКЕР: «У мене ще є багато задумів…»

Нещодавно Острозький міський голова Олександр ШИКЕР погодився дати інтерв’ю. Під час нашого спілкування ми попросили очільника Острога відповісти на деякі проблемні запитання, що турбують нас і, думаємо, багатьох острожан… 

– Олександре Федоровичу, ми знаємо, що Ви чимало зробили для нашого міста, зокрема були проведені заходи щодо утеплення дошкільного навчального закладу «Ромашка». Однак, наша Острозька гімназія, в якій розпочато ремонт фасаду, спортивного залу, потребує завершення робіт.

– Наразі ми плануємо продовжити розпочаті роботи. Особливу увагу при­ділимо ре­монту в їдальні та в спортивному залі. Ми спробуємо у найкоротший час доробити ремонт в навчальному закладі, аби острозькі школярі могли в хороших умовах отримувати гідну освіту.

– До речі, як Ви знаєте, в Ост­розькій гімназії навчався юнак, Вла­дислав Рильський, який загинув у зоні АТО. Чи планується встановити меморіальну дошку або інший знак в пам’ять про його героїчний вчинок?

– Як ви вже помітили, фотографія Владислава знаходиться на фасаді РБК та у нас, в міській раді. А в майбутньому – так, ми плануємо встановити меморіальну дошку пам'яті загиблого юнака.

– Олександре Федоровичу, ві­до­­­мо, що з польського міста-поб­ратима Берунь передали другу пар­тію допомоги, зібраної для наших земляків, які захищають Україну в зоні АТО. Це дуже схвально. Ми знаємо, що частина острожан повернулися з АТО в рідне місто. Чи отримали вони обіцяні їм земельні ділянки?

– До мене неодноразово зверталися із цим питанням, але ще ніхто не отримав обіцяних земельних ділянок. В майбутньому, ця проблема буде вирішена. Тоді всі острожани, які повернулися з АТО в рідне місто, отримають свої земельні наділи.

– Олександре Федоровичу, ми знаємо, що міська рада співпрацює з Польщею. Вона є нашим між­народним партнером. А чи плануєте Ви співпрацю й з іншими країнами Західної Європи?

– Справді, з Польщею ми тісно спів­п­рацюємо. Вона є нашим постійним між­народним партнером. Найближчим часом плануємо налагодити відносини з такими країнами як Чехія (Моравський Берунь) та  Німеччина (Гундельфінген). Саме з цими державами ми хочемо співпрацювати на міжнародному рівні на благо нашого суспільства.

– Острозьку молодь  цікавлять перс­пективи працевлаштування мо­ло­дих спеціалістів у нашому місті. Що Ви з цього приводу можете сказати?

– Для Острога проблема працев­лаш­тування є доволі поширеною, то­му що наше місто маленьке, і в ньому немає установ, де могли б реалізуватися молоді спеціалісти. Головними я б назвав міську та районну ради, міськвиконком та адміністрацію й підпорядковані їм структури. Однак працевлаштуватися для молоді туди складно, бо мало вакансій. І все ж таки, в наших установах працює більше десятка молодих спеціалістів, зокрема, випускників Острозької академії.

– Острог – маленьке містечко, і в ньому критично не вистачає парку атракціонів для дітей шкільного віку. Звичайно, діти відвідують ті атракціони, які двічі-тричі на рік приїздять у наше місто, але цього не достатньо. Чи є якась можливість з допомогою спонсорів, підприємців побудувати невеличкий парк розваг для дитячого дозвілля?

– Звісно, ми не проти облаштувати невеличкий парк атракціонів для дітей дошкільного віку, але на це немає коштів. Нині у нас на порядку денному підготовка документації для будівництва спортивного комплексу.

– Усім відомо, що вбивати домашніх тварин – аморально та карається законом. А як вирішується проблема бездомних вуличних бродяг у нашому місті?

– Ви знаєте, скажу вам чесно, ніяк не вирішується. Ми з цією проблемою боремося, але поки що  безрезультатно. Я вважаю, що у всьому винен наш український менталітет, адже скільки люди смітять, роблять шкоди собі та своєму здоров’ю, навіть не помічаючи цього, чи просто не хочуть помічати. І що з цим робити – ми вже не знаємо. Штрафувати людей на 340 гривень, відповідно до закону, мабуть, буде не зовсім правильно і коректно, якщо люди отримують мінімальну заробітну плату. Так само і з тваринами. Ця проблема, насамперед, з'явилась через наше мислення, характер. Я не розумію, навіщо брати домашню тваринку, приручати, а потім «награвшись з нею, як з іграшкою», викинути на вулицю? Ну навіщо?.. А щодо відстрілювання собак, то в Острозі цього не відбувається.

– Наближаються новорічні свята. Скажіть, будь ласка, коли засяє новорічна ялинка вогниками на центральній площі міста?

– Відкриття новорічної ялинки відбудеться, як і в попередні роки, 19 грудня, на день  Святого Миколая.

– Нас ще цікавить, чи передбачені міською радою подарунки до Свя­того Миколая та Нового року для дітей-сиріт, з багатодітних та ма­лозабезпечених сімей?

– Так, звісно. Ми робимо ці подарунки кожного року, і цей – не виняток. Ми вдячні всім спонсорам, які нам допомагають у вирішенні цього питання. Подарунки будуть, обов’язково!

– Майже щороку траплялися ви­падки, коли острожани, перебу­ваю­чи у стані алкогольного сп’яніння, бешкетували і «зни­щували» Діда Мо­роза та Снігу­роньку на площі. І дуже шкода дітей, які не можуть помилуватися новорічними персо­нажами. Чи у цьому році з’являться все-таки Дід Мороз із Снігуркою?

– Ні, цього року не буде цих казкових героїв. Кожного року на них йшло приблизно до 2-х тисяч гривень. Це чималі кошти, як для забавки, і їх постійно хтось пошкоджував. Це знову говорить про наше мислення, тому краще ми «пустимо» ці кошти на більш суспільно корисну справу.

– Ми знаємо, що скоро від­бу­дуться вибори міського голови. Чи плануєте Ви балотуватися на наступні вибори?

– Приховувати не буду – при мож­ли­вості буду балотуватися на наступних виборах міського голови. Можу це пояс­­нити тим, що плани, які були на­мі­чені в моїй передвиборчій програмі виконувалися мною, колективом, з яким працюю та громадою. За час нашої роботи ремонтувалися дороги, викладалися плиткою тротуари, об­лаштовувалися зупинки та дитячі май­данчики. Нам вдалося навести лад в наших комунальних підприємствах «Теплоенергія» та «Водоканал», для яких було закуплено 6 одиниць техніки. Вона значно полегшує роботу комунальникам і дає можливість робити наше місто чистішим і кращим.

Ще однією причиною висунення своєї кандидатури є те, що в Острозі поховано моїх батьків, дідів та прадідів, тут проживає моя сім’я. Тому мені не байдуже, як буде розвиватися наше місто. У мене ще є багато планів і задумів щодо покращення благоустрою міста, які поки що не вдалося реалізувати з різних причин. Сподіваюся, у наступній каденції мені вдасться зробити більше і місто стане кращим. Користуючись нагодою, дякую всім тим, хто долучався до не легкої, але благородної справи, надаючи спонсорську допомогу для благоустрою Острога. Особливо хо­чу подякувати таким приватним під­п­риємцям як Юрій Ільчук, Борис Гловацький, Віктор Журик, Володимир Степанюк (директор і власник піцерії «Маестро»), Леонтій Грисюк, Валентина Андрейченко, власникам «Міні-ринку» та магазинів «Колорит», «Горинь», «Лілея», «Галина». Я думаю, що і надалі ці люди допомагатимуть робити наше місто красивішим, щоб острожанам було в ньому затишніше, комфортніше, а гості отримували незабутні враження і якомога більше дізнавалися про славну історію нашого краю.

На завершення хочу звернутися до громади Острога. Аби наше місто розвивалося динамічно, стало таким, як ми хочемо, дуже потрібна активна й дієва підтримка мешканців. На жаль, часто спостерігається пасивність на­ших земляків, чисто споживацький інтерес, відсутність бажання зробити щось на благо громади. Дуже сподіваюся, що ставлення багатьох таких наших співвітчизників зміниться, і ми зможемо покращити наш славний і древній Острог.

– Щиро вдячні за розмову. Було дуже приємно з Вами спілкуватися.

Розмову записали студенти НаУ «Острозька академія» 1-го курсу спеціальності журналістика Катерина КРАВЧУК та Мар'яна КОВЦУН

№51 від 13 грудня 2014 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 496 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]