Четвер

18.04.2019

19:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Особливості четвертої черги мобілізації

Ситуація на сході нашої держави залишається вкрай складною і має тенденцію до загострення. Майже рік від початку конфлікту військовослужбовці Збройних Сил, Національної гвардії та інших військових формувань героїчно, в складних умовах, стримують просування ворожих військ та борються з терористичними угрупованнями.З метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, ротації бійців, формування навченого та боєздатного резерву, Президент України прийняв рішення щодо проведення четвертої хвилі мобілізації. 

З метою підготовки до виконання завдань четвертої хвилі мобілізації, 5 січня 2015 року в Рівненській облдержадміністрації під керівництвом голови облдержадміністрації за участю керівників силових структур проведено засідання ради оборони області. На засіданні розглянуто проблемні питання, що виникали в ході попередніх черг мобілізації, здійснено аналіз взаємодії військових комісаріатів з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо оповіщення та поставки людських та транспортних ресурсів, організації розшуку військовозобов’язаних, що не прибувають за повістками у військові комісаріати.

За результатами проведення засідання ради оборони області прийнято протокольні рішення, якими визначені завдання райдержадміністраціям та виконавчим комітетам рад міст обласного значення щодо проведення четвертої хвилі часткової мобілізації.

Органи виконавчої влади через військові комісаріати відповідно до вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» організовують та забезпечують своєчасне оповіщення, збір та поставку мобілізаційних ресурсів у визначених обсягах до визначених військових організаційних структур.­

У цей період буде здійснений призов військовозобов’язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Указ Президента України «Про часткову мобілізацію» від 15 січня 2015 року №15/2015, затверджений Верховною Радою, та який набрав чинності з 20 січня 2015 року, визначає, що часткова мобілізація буде проведена на території 24 областей України та місті Києві у три черги протягом року.

Наразі з Рівненщини планується призвати приблизно 2000 осіб за два етапи часткової мобілізації з кінця січня до середини березня.

Перед направленням у зону АТО мобілізовані пройдуть польовий вишкіл (понад 40 днів). Перші 7-8 днів відбуватиметься загальна військова підготовка окремо для офіцерів, сержантів і солдатів. У неї буде входити медична підготовка, тактична, інженерна, вогнева підготовка та ін. Наступні 26 діб буде проводиться підготовка за фахом. Після цього особовий склад буде направлений до штатних підрозділів для бойового злагодження тривалістю до 15 діб.

Офіцерський склад відправлять на навчання у вищі військові навчальні заклади. Сержанти та солдати проходитимуть підготовку на базі навчальних центрів, центру перепідготовки та навчального артилерійського полку.

Відповідно до вимог Президента України, Міністра оборони та начальника Генерального штабу ЗС проведено відповідні тендерні закупівлі. Отож, усі майбутні військовослужбовці, які проходитимуть  підготовку, з 28 січня 2015 року будуть забезпечені військовою формою одягу та засобами захисту в повному обсязі в тих підрозділах та військових частинах, в які вони будуть направлені після навчання.

Військові частини, навчальні центри, центр перепідготовки на 100% забезпечені паливно-мастильними матеріалами, майном квартирно-експлуатаційної служби, де будуть проживати війсь­ко­возобов’язані, призвані по четвертій черзі мобілізації.

Посадовими особами Ге­не­рального штабу будуть перевірені військові частини та підрозділи, які відправлятимуться в зону АТО з питань забезпеченості особового складу військовою формою одягу та засобами захисту, озброєння та військової техніки. Якщо підрозділ не буде забезпечений матеріально-технічними засобами на 100%, то такий підрозділ не буде відправлятися в зону АТО.

З 18 березня по 1 травня 2015 року буде проведено звільнення в запас (демобілізацію) визначену категорію військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 «Про часткову мобілізацію».

Грошове забезпечення військовослужбовців під час мобілізації буде таким, як у контрактників.

 Таким чином, Кабінет Міністрів України постановив, що з 18 березня 2014 р. військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Зарплати варіюватимуться в середньому від 2400 гривень (стрілець-кулеметник) до 5400 гривень (заступник командира батальйону). При цьому у військовослужбовців високомобільних десантних військ і спецпризначенців грошове забезпечення трохи більше.

Військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь в АТО, встановлено виплату винагороди в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менше 3000 гривень у розрахунку на місяць, що збільшило розмір грошового забезпечення військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в АТО, вдвічі.

Крім того, у місяць демобілізації військовослужбовці отримають дві премії, дві винагороди і дві надбавки. Ще більше грошове забезпечення в останньому місяці. Для стрільця-кулеметника – це становитиме 4241 гривню, а для командира роти — 9071 гривню.

Більш детальна інформація розміщена на офіційних сайтах Острозької районної державної адміністрації Рівненської області, Острозької міської ради Рівненської області та Острозької районної ради Рівненської області.

№ 8 від 21 лютого 2015 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 267 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]