П'ятниця

19.04.2019

17:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острог не спить!

Якийсь час після подій на Грушевського 19-20 січня, здавалось, Острог «спав».  Мітинги призупинились, говорили про Майдан менше. Це й справді тяжко – жити довгий час у постійній напрузі.  Але як би ми не хотіли, щоб біль нас оминув, бувають ситуації, коли від нього не втечеш. Так, смерть протестувальників та правоохоронців сколихнула кожного. І тоді, коли сидіти вдома і мовчати стає нестерпно, люди йдуть на Майдан.  

Першими зреагували студенти та викладачі академії. Вже близько 23.00 18 лютого молодь зібралась на центральному майдані міста й запалила на сходах перед приміщенням Острозької РДА свічки в пам’ять про загиблих героїв. Була оголошена хвилина мовчання, студенти співали гімн України, зачитували новини з Києва. Не дивлячись на пізню пору, захід зібрав близько 300 осіб.

Наступного ранку перед першою парою (о 8.50) студенти зібрались біля старомонастирського корпусу академії. За 10 хвилин зійшлись майже всі студенти університету. До молоді вийшов декан гуманітарного факультету, настоятель студентсько-викладацького храму Василь Жуковський та проректор з навчально-виховної роботи Петро Кралюк. Пізніше перед мітингуючими також виступив ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, говорили про події, які сколихнули світ, вирішили створити страйковий комітет зі студентів академії, які віднині взяли б на себе організацію мітингів та акцій. Також Ігор Демидович сказав те, чого чекали, напевне, чи не всі студенти: для тих, хто відстоює свою думку на майданах, оголошується вільне відвідування.

Виступив також Юрій Олексійчук, викладач Острозької академії, депутат Острозької міської ради (ВО «Свобода»). Він говорив про необхідність дій як на місцях, так і поїздок до Києва, про те, що не можна сидіти склавши руки. Після його виступу мітинг біля академії закінчився і студенти розділились. Частина перемістилась на острозький Майдан, а частина – підтримала всеукраїнську акцію. Вона полягала у тому, що студенти на якийсь час мали перекрити рух транспорту, тим самим привертаючи увагу водіїв до Майдану. Активісти впродовж 15 хвилин безперервно переходили пішохідний перехід поблизу 10-го гуртожитку. Треба сказати, реакція водіїв була неоднозначною. Одні – підтримували, привітно усміхались, знімали на камеру телефону. Інші – обурювались, сварились, об’їжджали, були навіть такі, які проривали колону людей, щоб проїхати.

Після завершення акції активісти приєднались до тих, хто вже стояв на Майдані. Тут зачитували новини з Києва, малювали плакати і розміщували їх у вікнах та на стінах райдержадміністрації, а потім вирушили пішохідним маршем вулицями міста (фото на 1 стор.). До студентів долучилось багато острожан, тож колона була вражаючою. Загалом у марші  взяло участь близько 1000 осіб! Протестуючі скандували гасла «Банду геть!», «Україна понад усе!» та співали Державний гімн. Після цього частина з них розійшлась грітись додому, а частина лишилась на майдані. Туди вже на той час принесли бочки та деревину – щоб мітингуючі мали змогу зігрітись.

О 16.00 відбулось заплановане Народне віче. Воно зібрало на майдані Острога понад  тисячу осіб. Розпочалось зібрання загальним молебнем. Виступали представники політичних партій, міський голова Олександр Шикер (на фото), активісти. Та всі чекали виступів місцевих регіоналів. Вигуками «молодець» зустрів Майдан заяву голови райради Рустама Хутиза про вихід з Партії регіонів. Натомість освистали двох інших представників влади – голову райдержадміністрації Василя Думу та депутата обласної ради Василя Веляника. 

У підсумку прийняли рішення: оголосити  страйк у місті в четвер, а мітинг безст­­роковим, допомагати київському Майдану збором коштів та донорської крові. На острозькому майдані лишились вартувати і патрулювати місто Межиріцька сотня та активісти академії й Острога. Люди дивились на великому екрані транс­ляцію з київського Майдану, обговорювали ситуацію, що склалась.

20 лютого, вранці, студенти зібрались на вже традиційний мітинг. Ректор оголосив про жалобу за загиблими на Майдані з обох боків барикад та відкриття безпрецедентної акції – 18-добове безперервне читання вір­шів Шевченка. Вона присвячена 200-річчю з Дня народження поета та нинішнім подіям в Україні. Також о 10.00 в академічному храмі проводилась панахида за загиблими, а на Майдані – мітинг та похід вулицями міста.

О 16 годині на центральному майдані міста знову зібралось Народне віче. Була панахида за загиблими, спалили порт­рет януковича, просили людей діяти продумано, зокрема, не писати на стінах будинків міста гасла, а владу міста – на час боротьби оголосити «сухий закон». 

Хай Бог помагає їм і нам захищати наші домівки, місто та країну!

Людмила ПАНАСЮК

№9 від 22 лютого 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 228 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]