Вівторок

23.04.2019

04:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острог очима канадійців
Як відомо, в Національному університеті «Острозька академія» існує багато обмінних програм, однією з них є «Канада-світ-молодь». Саме з учасниками цієї програми мені випала можливість поспілкуватись. Про свої враження від України розповіли дві канадки Сара Аллан та Магда Тейлор.

– Які ваші враження від нашого університету, студентів?

– Університет хороший, принаймні мені сподобався, – говорить Сара. – Мене здивувала одна така річ: тут все дуже організовано та системно. На відмінну від наших вузів тут студенти більш серйозно відносяться до своїх обов’язків та навчального процесу, активні. Ми теж стараємося не відставати в активності: дехто з нашої групи викладає англійську та французьку мову для ваших студентів. Так, ми навчаємо своєї мови і вивчаємо українську через безпосереднє спілкування.

– Крім Острога і Рівного, де б ви ще хотіли побувати?

– Ми мріяли потрапити до Києва, – зазначає Магда, – адже це столиця вашої країни і нам було б цікавим побачити її, дізнатися, чим там «дихають» люди. Також нам багато розповідали про Львів. Отож ми хотіли б потрапити й туди.

– Що вам найбільше припало до душі з української кухні?

– Кухня у вас дійсно варта найкращого, – посміхається Магда. – Тут ми живемо у домі прийомних батьків. Вони вже встигли нас привчити до цієї смачної їжі. Особисто для мене дуже сподобався пиріг зі справжніми українськими яблуками…

– А для мене фаворитами серед українських страв стали вареники з вишнями і цукром й червоний борщ, – захоплено додає Сара. – В нас же немає національної кухні, вона складається з кухонь багатьох національностей, які проживають на території Канади.

– А що у нас вам не дуже сподобалось?

– Взагалі я нічого не можу сказати поганого, – задумливо говорить Магда. – Проте дещо все-таки є, але я не можу сказати, що це погане, швидше дивне. Наприклад, у Канаді, вдома, йдучи по вулиці, я можу сказати з посмішкою «Hello» будь-якій людині, яка йде на зустріч, і вона відповість мені тим же. А тут, коли вітаєшся з кимось незнайомим, на тебе так подивляться, ніби я щось нерозумне сказала.

– А мені, – додає Сара, – не сподобалось те, що тут водії автомобілів не дають дорогу пішоходам, коли ті переходять її навіть на переході. Вдома я без побоювань можу переходити дорогу, бо знаю, що водії зупиняться, а тут вже треба включати інстинкт самозбереження, щоб не потрапити під колеса.

– Ну і насамкінець, чого ви могли б побажати нашій молоді?

– Хочемо побажати їй відкривати нові горизонти як в реальному житті, так і в навчанні. Бажаємо відвідати багато країн, зокрема Канаду, і взяти з цих подорожей не лише враження, а й безцінний досвід, який може знадобитися в майбутньому.

Катерина ГАЗІЗЯНОВА
Просмотров: 345 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]