Неділя

21.04.2019

17:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острог серед міст «Шляху Гедиміновичів»
Установчі збори Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів» відбулися у Хотині 10 травня. Серед засновників новоствореної організації є й Острозька міська рада. Її представляли на зборах міський голова Олександр Шикер і його перший заступник Віталій Ундір. Саме Віталія Олександровича я попросив розповісти про візит до Чернівецької області.   

– На установчих зборах Асоціацію утворили міста Хотин, Луцьк, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинів, Ізяслав, Дубно та інші. Керівники міст об’єднались заради створення сучасного міжнародного туристичного продукту, об’єднаного темою культурно-історичної спадщини цих регіонів.

На установчих зборах затверджено статут Асоціації, чисельність її правління, обрано Президента – міського голову Луцька Миколу Романюка, віце-президентів – міських голів Кам’янець-Подільська та Хотина, а також виконавчого директора. Затверджено план роботи Асоціації до кінця року та її символіку. 

В церемонії заснування Асоціації в якості почесних гостей взяли участь голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв, заступник посла Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Нагадаю, що 12 грудня минулого року в Луцьку відбулася перша координаційна рада щодо створення туристичного продукту – «Шляхами Гедиміновичів». На цю зустріч був запрошений і міський голова Острога. За результатами тієї робочої зустрічі представниками органів влади та заповідників було підписано Протокол про наміри і сформовано робочу групу. Потім було засідання у Збаражі, 31 січня, де було засновано громадську організацію «Шлях Гедиміновичів». А на сесії Острозької міської ради, 29 березня, депутатами одноголосно було ініційоване створення місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів». 

– Чим зумовлене створення Асоціації і громадської організації «Шлях Гедиміновичів»?

– Передумовами для створення «Шляху Гедиміновичів» стали ряд факторів та обставин. Перш за все, значна територія Західної України, в т.ч. і Острог, тривалий час належала до Великого князівства Литовського, багато замків та фортець були збудовані представниками династії Гедиміновичів (синами Ольгерда, Коріата, Кейстута та ін.) чи їх нащадками. Чимало істориків сьогодні схиляються до думки, що до представників князівських родин Гедиміна не можна вживати термін «политовщення українського народу» (на відміну від інших методів насадження своєї ідеології, культури, мови тощо). Історія не знає жодного великого повстання українського народу проти литовських князів, аналогічних «хмельниччині», «гайдамаччині» чи подібним.

Крім того, у другій половині 2013 року Литва вперше головуватиме у Європейському Союзі, що викличе підвищений інтерес до її історичної спадщини та ролі у формуванні європейської ідентичності. Це є чудовою нагодою для промоуції історичних земель та міст України, її музеїв та заповідників, історично пов’язаних із Великим князівством Литовським, на національному та європейському туристичних ринках. Нагадаю, що метою проекту «Шлях Гедиміновичів» є створення сучасного міжнародного туристичного продукту, об’єднаного темою культурно-історичної спадщини Великого князівства Литовського, Руського та Жемайтійського, який би до 2015 року отримав загальноєвропейське визнання і був включений до переліку культурних шляхів Ради Європи. У разі досягнення цієї мети, «Шлях Гедиміновичів» стане першим культурним шляхом Ради Європи, який ініціює Україна. 

Ми сподіваємося, що реалізація проекту збільшить інвестиції у розвиток туристичної інфраструктури Острога, сприятиме пожвавленню економічного розвитку туристичного та дотичних секторів економіки, дозволить збільшити привабливість туристичних об’єктів, буде створена модель взаємовигідного публічно-приватного партнерства у туристичній сфері. Я вважаю, що ми не можемо стояти осторонь цього нового і перспективного проекту. 

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
№20 від 18 травня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 428 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]