П'ятниця

26.04.2019

04:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острог серед учасників реалізації проекту
На Рівненщині стартував проект Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за сприяння Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС) «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини». Він буде реалізовуватися у чотирьох районах області – Острозькому, Млинівському, Сарненському, Рокитнівському.   

У четвер, 11 квітня, до Острога завітали гості – голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо, керівник проектів з питань здоров’я та розвитку дітей дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Валерія Таран, яких супроводжувала заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Марія Думановська. Гостей зустрічали керівники району, головний лікар ЦРЛ.

Розпочинаючи зустріч, завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Острозької ЦРЛ Інна Мороз розповіла про спорудження пологового будинку в нашому місті, його структурні підрозділи – жіночу консультацію, гінекологічне та пологове відділення. Вона провела екскурсію закладом, розповідаючи про палати, кабінети, лабораторії, операційні, проекти, у яких брали участь острозькі медики. Гостя спілкувалася із жінками, які перебували на лікуванні, народили дітей, задавала питання, які її цікавлять.

Після закінчення екскурсії Юкіе Мокуо цікавилась системою охорони здоров’я на Острожчині, партнерськими пологами, говорила про реалізацію проекту.

– Проект спрямований на те, щоб підняти інформованість вагітних жінок та їх близьких і ще більше захистити вагітність, – зазначила у своєму виступі голова представництва ЮНІСЕФ в Україні. – Під час огляду цього медичного закладу ми переконалися, що тут надаються хороші послуги. У центрі уваги презентованого мною проекту співробітництво з жінками, щоб вони навчилися оцінювати стан свого здоров’я, могли запобігти ризикованій чи не бажаній вагітності, були інформованими про різноманітні проблеми з репродуктивним здоров’ям. Нам також важливо отримати думку місцевих фахівців про наші наміри і проект.

За словами голови представництва ЮНІСЕФ в Україні, Рівненщина готова створювати середовище для розвитку дітей. Вже декілька років поспіль наша область є одним із регіонів – лідерів за народжуваністю. Тут дедалі більше подружніх пар погоджуються на партнерські пологи. Проект «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини» – це успішне продовження співпраці Рівненщини та ЮНІСЕФ в Україні, розпочатої у 2009 році. Зокрема, за його сприяння, обласний перинатальний центр отримав медобладнання майже на півмільйона гривень, а медики змогли підвищити свій фаховий рівень. Також, за підтримки фонду, на Рівненщині створюється обласна мережа Тато-шкіл, на базі обласної дитячої консультативної поліклініки запрацювала «Клініка, дружня до молоді», а в селі Цепцевичі Сарненського та селі Томашгород Рокитнівського району розпочали роботу потужні сімейні центри. Загальна вартість інвестицій ЮНІСЕФ у Рівненську область становить майже 3 мільйони гривень.

– Одним із завдань проекту є питання розвитку дитини, – сказала керівник проектів з питань здоров’я та розвитку дітей дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Валерія Таран. – Наукові дослідження доводять, що чим більше вкладено у розвиток дитини до 3 років, тим вищим у неї буде ІQ, вища ймовірність того, що така людина буде успішною у майбутньому. Комплекс заходів буде спрямований на те, щоб навчити батьків правильно поводити себе із малюками.

Після огляду пологових будинків в зазначених вище районах області, у Рівному було підписано Меморандум про наміри між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Рівненською облдержадміністрацією на підтримку проекту «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я та здоров’я матері та дитини». Це і стало стартом реалізації проекту. Окрім нашої області він вже реалізовується на Прикарпатті, Житомирщині та у Криму.

– Нам приємно, що Острозький пологовий будинок став одним із учасників реалізації проекту, – розповіла в інтерв’ю для нашої газети заввідділенням Інна Мороз. – Метою проекту є покращення репродуктивного здоров’я матерів і дітей шляхом формування навичок здорового способу життя і догляду за дітьми. Сподіваюся, що його реалізація покращить інформаційно-просвітницьку роботу із майбутніми батьками. Лікарі, які консультують пацієнтів щодо планування вагітності, безпечних пологів, здоров’я та розвитку дітей, зможуть підвищити свою кваліфікацію, збагатившись кращими надбаннями світового досвіду.

Іван ГЛУШМАН
№16 від 20 квітня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 393 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]