Середа

24.04.2019

19:35

Острожани найкращі у водінні автомобіля

У Рівному 26 червня на картодромі відбулися змагання зі швидкого маневрування (фігурна їзда) автомобіля серед працівників Товариства сприяння обороні України (ТСОУ) Рівненської області. Боротьбу за перемогу вели 15 команд у складі двох водіїв з райцентрів та Рівного. Приємно, що звідти острожани повернулися із перемогою в особистому і командному заліку.

Майстер виробничого навчання СТК Острозької райміської організації ТСОУ Віктор Мишенюк розповів для нашої газети, що команду з Острожчини представляв він та його колега – інструктор виробничого навчання водіння автомобіля Олександр Башинський. Вони в гострій боротьбі з суперниками зуміли вибороти перше місце, обійшовши головних своїх конкурентів – сильну команду обласного центру, яка минулими роками завжди ставала переможцем. А ось острожани посідали призове або нижчі місця. Цього року ця традиція була порушена й острожани фінішували першими,  другими – рівняни, а третє місце здобули представники Дубровиці.

– Раніше змагання проходили на мототреку, – розповів Віктор Васильович. – Там траса покрита відсівом і вона є складнішою при фігурній їзді. На картодромі ми змагалися на асфальті, де машина під час руху і складних маневрів більш стійка. Після двох заїздів, де враховувалась швидкість і сума штрафних балів за порушення правил, на «Жигулях» і «Ланосах», були оголошені результати. Приємно, що Олександр Башинський посів перше місце в особистому заліку, а ми вдвох стали чемпіонами в командному за сумою здобутих результатів. Вперше за багато років ми випередили суперників з Рівного. Це дуже приємно.

Мене цікавило, якою була траса і перешкоди на ній. Віктор Мишенюк розповів, що після старту необхідно було дуже точно запаркувати авто в «Гараж» за відповідну лінію, не зачепивши обмежувальні «фішки». Якщо збив бодай одну, то за кожну нараховували 50 додаткових штрафних балів, а за невиконання вправи – штраф 100 балів. А вони при підрахунку результатів суттєво збільшували час проходження дистанції. Звідти автомобілісти направлялися на «Змійку», де треба було проїхати звивисту трасу спочатку вперед, а потім на задній швидкості у зворотному напрямку. Це неабияк складно. Та не менш складне завдання було попереду. При проходженні «Колії» треба було так проїхати по дощечках, щоб вони залишились на місці. За кожну зрушену – судді нараховували 200 балів. Потім учасники направлялися до «Кільця», де спершу треба було під’їхати до стійки, зняти звідти обруч, проїхати по колу і повернути кільце на місце. Під час етапу «Теща» треба було здолати шлях, їдучи вперед, а потім запаркувати авто на задній швидкості так, щоб точно зупинитися за лінією, при цьому не зачепивши обмежу­вальні «фішки». Як показали підсумкові результати, острозькі майстри автосправи найкраще здолали складну трасу і стали чемпіонами. За це їм був вручений кубок та грамоти, а за перше місце в особистому заліку Олександру Башинському вручено медаль, грамоту та цінний подарунок. Вітаємо з гарною перемогою на обласних змаганнях. Так тримати!..

Всеволод МОТОРНИЙ

№ 27 від 4 липня 2015 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 218 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0